افغانستان

قول اردوی ۲۰۹ شاهین از کشته‌شدن ۱۴ جنگ‌جوی طالب در فاریاب خبر داد.

منابع ارتش در شمال کشور می‌گویند که در ضدحمله‌ی نیروهای امنیتی و دفاعی در مربوطات ولسوالی دولت‌آباد ولایت فاریاب، ۱۴ جنگ‌جوی طالب کشته و ۱۱ جنگ‌جوی دیگر این گروه زخمی شده‌اند.

محمدحنیف رضایی، سخن‌گوی قول اردوی ۲۰۹ شاهین گفته است که جنگ‌جویان طالب بعد از ظهر روز گذشته «شنبه، ۲۱ سرطان» بر پاسگاه‌های نیروهای امنیتی و دفاعی در ولسوالی دولت‌آباد حمله کردند.

آقای رضایی همچنان گفت که این حمله‌ی طالبان با مقاومت سخت نیروهای امنیتی و دفاعی و حمایت نیروهای هوایی کشور، با شکست مواجه شده است.

به گفته‌ی او، در میان کشته شدگان، حاجی ناصر، پدر ولسوال نام‌نهاد طالبان برای ولسوالی شیرین‌تگاب فاریاب و در میان زخمیان نیز ملا زرقاوی، فرمانده قطعه سرخ طالبان شاملند.

سخن‌گوی قول اردوی ۲۰۹ شاهین همچنان گفت که در یک مورد دیگر جنگ‌‎جویان طالب بر پاسگاه‌های امنیتی در ولسوالی چمتال بلخ حمله کرده بودند که با مقاومت نیروهای امنیتی عقب زده شده است.

آقای رضایی افزود که دو جنگ‌جوی طالب در جریان درگیری با نیروهای امنیتی در این ولسوالی کشته و یک نفر دیگر زخمی شده است.

شاهد

خبرگزاری #شاهد با دریافت جواز شماره ۴۶۳ وزارت اطلاعات و فرهنگ افغانستان در کنار دیگر رسانه های کشور با درک شرایط کنونی افغانستان، مصمم است پرچم #بیطرفی را بر دوش داشته باشد. ما بر این باور هستیم که #آگاهی از شرایط می‌تواند #آزادی را به دنبال داشته باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا