جهان

مقام ارشد آمریکایی: تولید واکسن کرونا را از اواخر تابستان آغاز می‌کنیم.

یک مقام ارشد دولت ایالات متحده آمریکا گفت که شرکت‌های داروساز شریک دولت، درصدد هستند تا تولید واکسن کووید-۱۹ را از اواخر تابستان به‌طور فعالانه آغاز کنند.

خبرگزاری رویترز به نقل از این مقام آمریکایی که نام او ذکر نشده است، تاکید کرد: «اگر بپرسید دقیقا چه زمانی مواد واکسن در دست تولید و ساخت قرار می‌گیرد احتمالا چهار تا شش هفته دیگر اما ما تا اواخر تابستان به‌طور جدی تولید واکسن را شروع می‌کنیم.»

وی افزود که دولت در حال حاضر با شرکت‌ها همکاری می‌کند تا به امکانات ساخت واکسن تجهیز شوند و مواد اولیه تولید واکسن نیز فراهم شود.

دولت ترامپ تاکنون برای توسعه و تولید چهار واکسن کووید-۱۹ کمک مالی کرده است و طبق برنامه‌ قرار است تا پایان سال ۲۰۲۱ میزان ۳۰۰ میلیون دوز واکسن تولید شود.

اگر بپرسید دقیقا چه زمانی مواد واکسن در دست تولید و ساخت قرار می‌گیرد احتمالا چهار تا شش هفته دیگر اما ما تا اواخر تابستان به‌طور جدی تولید واکسن را شروع می‌کنیم

مقام آمریکایی

دولت ایالات متحده‌ آمریکا تاکنون چند صد میلیون دلار کمک مالی در اختیار چهار شرکت داروسازی جانسون اند جانسو، مدرنا، آسترازنکا و نووکس قرار داده است.

واشنگتن همچنین اوایل این ماه قراردادی به ارزش ۴۵۰ میلیون دلار با شرکت رگنرون فارمتیکالز به منظور کمک برای تهیه روش‌های درمانی برای بیمارانی که مبتلا به این ویروس هستند امضا کرد.

شاهد

خبرگزاری #شاهد با دریافت جواز شماره ۴۶۳ وزارت اطلاعات و فرهنگ افغانستان در کنار دیگر رسانه های کشور با درک شرایط کنونی افغانستان، مصمم است پرچم #بیطرفی را بر دوش داشته باشد. ما بر این باور هستیم که #آگاهی از شرایط می‌تواند #آزادی را به دنبال داشته باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا