افغانستان

آمار کرونا: ۲۳۰ مبتلای جدید و جان باختن ۱۶ مریض

وزارت صحت عامه‌ی کشور «چهارشنبه ۲۶ قوس» اعلام کرده است که در بیست‌وچهار ساعت گذشته ۲۴۰۵ نمونه‌ی مشکوک به ویروس کرونا را تست کرده است که نتایج آزمایش ۲۳۰ نمونه‌ی آن مثبت تشخیص شده است.

این تعداد موارد مثبت کرونا در ولایت‌های کابل، هرات، قندهار، بلخ، ننگرهار، بغلان، قندوز، نیمروز، پروان، بدخشان، هلمند، لغمان، کنر، خوست، ارزگان، فاریاب، نورستان و جوزجان به ثبت رسیده است.

با ثبت این رویدادها، شمار مجموعی مبتلایان به ویروس کرونا در افغانستان از نخستین روز شیوع این ویروس تاکنون به ۴۹ هزار و ۹۷۰ نفر رسیده است.

براساس معلومات وزارت صحت عامه، در بیست‌وچهار ساعت گذشته ۱۶ مورد مرگ ناشی از کرونا در کشور به ثبت رسیده است.

سه نفر در کابل، سه نفر در بلخ، دو نفر در ننگرهار، دو نفر در هلمند و یک-یک نفر دیگر در ولایت‌های تخار، پکتیا، بغلان، پروان، میدان‌وردک و خوست به دلیل ابتلا به کووید۱۹ جان باخته‌اند.

شمار مجموعی فوتی‌های ناشی از مریضی کووید۱۹ در افغانستان تا امروز به دو‌هزار و ۱۷ نفر افزایش یافته است.

همچنان، در یک شبانه‌روز گذشته ۱۴۸ مریض کووید۱۹ در کشور بهبود یافته‌اند. ۵۶ نفر در زابل، ۳۲ نفر در خوست، ۱۷ نفر در کابل، ۱۵ نفر در بادغیس، ۱۳ نفر در پکتیکا، شش نفر در قندهار، شش نفر در بلخ و سه نفر دیگر در هلمند پس از ابتلا به کووید۱۹، بهبود یافته‌اند.

به این ترتیب، شمار بهبودیافتگان ویروس کرونا در کشور به ۳۸ هزار و ۶۴۸ نفر افزایش یافته است.

خبرگزاری شاهد

خبرگزاری #شاهد با دریافت جواز شماره ۴۶۳ وزارت اطلاعات و فرهنگ افغانستان در کنار دیگر رسانه های کشور با درک شرایط کنونی افغانستان، مصمم است پرچم #بیطرفی را بر دوش داشته باشد. ما بر این باور هستیم که #آگاهی از شرایط می‌تواند #آزادی را به دنبال داشته باشد.
مرا دنبال کنید: