افغانستان

امرالله صالح: راه صلح تنها از دوحه نمی‌گذرد

امرالله صالح، معاون اول ریاست‌جمهوری می‌گوید که به‌خاطر یافتن راه حل صلح‌آمیز برای بحران افغانستان، مذاکرات صلح باید ادامه یابد، اما راه حل تنها از قطر و دوحه نمی‌گذرد.

آقای صالح صبح امروز «یک‌شنبه، ۷ جدی» در صفحه‌ی رسمی فیس‌بوک خود نوشته است که طالبان به زندگی باهمی و مسالمت‌آمیز با افغانستان نو باور ندارند و توافق‌نامه‌ی دوحه برای این گروه اعتماد به نفس «کاذب و پوشالی»‌ایجاد کرده است.

صالح نوشته است که وزارت دفاع ملی، وزارت داخله، ریاست عمومی امنیت ملی و دیگر ارگان‌های دولت می‌توانند به طالبان تفهیم کنند که «غلط کرده‌اند». او تأکید کرده است که تقویت ظرفیت و کارایی دولت راه رسیدن به صلح را کوتاه می‌کند.

از سوی هم، معاون اول ریاست‌جمهوری به ترورهای اخیر فعالان رسانه‌ای و جامعه مدنی اشاره کرده و نوشته است: «بمب‌های مقناطیسی و هدف قراردادن بخش نرم جامعه یعنی فعالین مدنی – خبرنگاران و اهل خبره جز برنامه‌ی یازده پایه‌ای طالب است که می‌خواهند با انجام آن اراده‌ی مردم را در دفاع از ارزش‌ها تضعیف نمایند.»

خبرگزاری شاهد

خبرگزاری #شاهد با دریافت جواز شماره ۴۶۳ وزارت اطلاعات و فرهنگ افغانستان در کنار دیگر رسانه های کشور با درک شرایط کنونی افغانستان، مصمم است پرچم #بیطرفی را بر دوش داشته باشد. ما بر این باور هستیم که #آگاهی از شرایط می‌تواند #آزادی را به دنبال داشته باشد.
مرا دنبال کنید: