جهانخبر برتر

بایدن با دستور ترامپ برای لغو ممنوعیت‌ سفر از اروپا و برزیل مخالفت کرد.

دونالد ترامپ ، رئیس جمهور امریکا روز دوشنبه راه را برای سفر مسافران از اروپا، انگلستان و برزیل به ایالات متحده از اوایل هفته آینده باز کرد، و مجموعه ای از ممنوعیت سفرهای شدید را که سال گذشته به دلیل Covid-19 وضع شده بود پس گرفت.

تیم جو بایدن می گوید که از این دستور پیروی نمی کند، و ممنوعیت سفر را در زمان آغاز کار بایدن در روز چهارشنبه حفظ می کند. در حال حاضر ، بیشتر شهروندان غیر آمریکایی که در ۱۴ روز گذشته از چین ، ایران ، برزیل ، اروپا یا انگلستان بازدید کرده اند ، از ورود به ایالات متحده منع شده اند.
مقامات آمریکایی سه شنبه گذشته اعلام کردند، از هفته آینده ، تمام مسافران هواپیمایی بین المللی باید آزمایشات منفی Covid-19 را نشان دهند یا ثابت کنند که قبل از اجازه ورود به هواپیمایی که به مقصد یک فرودگاه آمریکایی است ، از ویروس بهبود یافته اند.
ترامپ قصد داشت محدودیت های سفر برای چین و ایران را حفظ کند و ادعا کرد که این دو کشور “به طور مکرر در همکاری با مقامات بهداشت عمومی ایالات متحده موفق نبوده اند و نمی توان به آنها اعتماد کرد که قوانین جدید آزمایش Covid-19 را اجرا کنند. کاخ سفید در بیانیه ای اعلام کرد، ترامپ قصد داشت ممنوعیت سفر به اروپا ، انگلستان و برزیل را از ۲۶ جنوری، شش روز پس از ترک دفتر، لغو کند.
وزیر مطبوعات جدید آمریکا “جن پسکی” روز دوشنبه با انتشار توئیتی گفت ، دولت بایدن قصد ندارد این قوانین را هفته آینده تعدیل کند ، “اکنون زمان رفع محدودیت های سفرهای بین المللی نیست.”

شاهد

خبرگزاری #شاهد با دریافت جواز شماره ۴۶۳ وزارت اطلاعات و فرهنگ افغانستان در کنار دیگر رسانه های کشور با درک شرایط کنونی افغانستان، مصمم است پرچم #بیطرفی را بر دوش داشته باشد. ما بر این باور هستیم که #آگاهی از شرایط می‌تواند #آزادی را به دنبال داشته باشد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا