افغانستان

وزارت دفاع: در حمله هوایی دو شب پیش در نیمروز پنج طالب و نُه تروریست پاکستانی کشته شده‌اند

 به دنبال نشر گزارش‌ها از تلفات غیرنظامیان در حمله هوایی ارتش در ولسوالی خاشرود ولایت نیمروز، وزارت دفاع ملی روز دوشنبه، بیست‌ودوم جدی اعلام کرد که در این حمله هوایی، ۱۴ تروریست به‌شمول نُه پاکستانی کشته شده‌اند. برخی از منابع محلی ادعا کرده‌اند که در این حمله هوایی ۱۸ غیرنظامی به‌شمول کودکان کشته شده‌اند.

براساس اعلام وزارت دفاع ملی، این حمله هوایی شنبه‌شب در ساحه «منزری» ولسوالی خاشرود نیمروز بر یک قرارگاه گروه طالبان اجرا شده است.

وزارت دفاع ملی می‌گوید که در این حمله نُه «تروریست پاکستانی» و پنج عضو گروه طالبان کشته شده‌ و شش تن دیگر زخم برداشته‌اند.

از جانب دیگر، وزارت دفاع ملی گفته است که بررسی‌ها در پیوند به ادعای آسیب‌رسیدن به غیرنظامیان در این حمله هوایی ادامه دارد.

منابع مردمى در ولسوالى خاشرود ولایت نیمروز گفته‌اند که دست‌کم ١٨ فرد غیرنظامى به دنبال حملات هوایى ارتش کشته شده‌اند.

صالح محمد که خود را از وابسته‌گان قربانیان معرفی کرده‌، در صحبت با رسانه‌هاى محلى ولایت نیمروز گفته است که ١٨ عضو خانواده‌اش در این رویداد جان باخته‌اند.

اجساد قربانیان روز یک‌شنبه، بیست و یکم جدى، از ولسوالى خاشرود به شهر زرنج، مرکز ولایت نیمروز انتقال یافته است و اعتراضاتی نیز در این باره شکل گرفته است.

شاهد

خبرگزاری #شاهد با دریافت جواز شماره ۴۶۳ وزارت اطلاعات و فرهنگ افغانستان در کنار دیگر رسانه های کشور با درک شرایط کنونی افغانستان، مصمم است پرچم #بیطرفی را بر دوش داشته باشد. ما بر این باور هستیم که #آگاهی از شرایط می‌تواند #آزادی را به دنبال داشته باشد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا