افغانستان

انفجار ماین طالبان در فاریاب جان هفت پولیس را گرفت.

مسئولان امنیتی در ولایت فاریاب تأیید می‌کنند که در نتیجه‌ی انفجار ماین کنارجاده‌ای در ولسوالی المار این ولایت، هفت نیروی پولیس کشته شده‌اند.

عبدالکریم یورش، سخن‌گوی فرماندهی پولیس فاریاب امروز «سه‌شنبه، ۲۸ دلو» می‌گوید این رویداد حوالی ساعت ۳:۰۰ پس از چاشت روز گذشته در بازار ولسوالی المار رخ داده است.

آقای یورش افزود که این رویداد ناشی از برخورد یک عراده تانک «هاموی» پولیس ملی با ماین کنارجاده‌ای بوده است. به گفته‌ی او، این رویداد زمانی رخ داده است که یک قطار اکمالاتی پولیس از شهر میمنه، مرکز فاریاب به طرف ولسوالی المار در حرکت بوده است.

سخن‌گوی فرماندهی پولیس فاریاب گفت که این ماین توسط جنگ‌جویان طالبان جاسازی شده بود.

او همچنان افزود که پس از این انفجار، درگیری نیز میان طالبان و نیروهای پولیس در بازار ولسوالی المار به وقوع پیوسته است. به گفته‌ی او، در جریان این درگیری که حدود یک ساعت به درازا کشیده است، دست‌کم ده جنگ‌جوی طالبان کشته و زخمی شده‌اند.

گروه طالبان هنوز در این مورد چیزی نگفته است.

خبرگزاری شاهد

خبرگزاری #شاهد با دریافت جواز شماره ۴۶۳ وزارت اطلاعات و فرهنگ افغانستان در کنار دیگر رسانه های کشور با درک شرایط کنونی افغانستان، مصمم است پرچم #بیطرفی را بر دوش داشته باشد. ما بر این باور هستیم که #آگاهی از شرایط می‌تواند #آزادی را به دنبال داشته باشد.
مرا دنبال کنید: