۱۷ حوت , ۱۳۹۹
افغانستان

رییس تهیه و تدارکات وزارت معارف به اتهام فساد بازداشت شد

دادستانی کل کشور اعلام کرد که دو نفر به‌شمول رییس تهیه و تدارکات وزارت معارف و رییس شرکت «وارث سیر» به اتهام فساد اداری بازداشت شده‌اند.

در خبرنامه‌ی دادستانی کل که امروز «دوشنبه، ۴ حوت» منتشر شده، آمده است که این افراد پس از بررسی‌های دادستانی اختصاصی مرکز عدلی و قضایی مبارزه با جرایم سنگین فساد اداری، روز گذشته بازداشت شده‌اند و دوسیه‌های نسبتی‌شان زیر تحقیق قرار دارد.

به نقل از خبرنامه، رییس تهیه و تدارکات وزارت معارف در تبانی و سازش با شرکت «وارث سیر»، یک پایه جنراتور مستعمل را که به‌گونه‌ی قاچاق وارد کشور شده بود، به ارزش مجموعی ۱۲ میلیون افغانی خریداری کرده‌ و با این کابل، به دولت خسارت وارد کرده است.

دادستانی کل افزوده است که در مبارزه با فساد اداری متعهد است و تمام قضایای مرتبط به فساد را بی‌طرفانه و مستقلانه با استناد بر اسناد و شواهد بررسی می‌کند.

خبرگزاری شاهد

خبرگزاری #شاهد با دریافت جواز شماره ۴۶۳ وزارت اطلاعات و فرهنگ افغانستان در کنار دیگر رسانه های کشور با درک شرایط کنونی افغانستان، مصمم است پرچم #بیطرفی را بر دوش داشته باشد. ما بر این باور هستیم که #آگاهی از شرایط می‌تواند #آزادی را به دنبال داشته باشد.
مرا دنبال کنید:

نوشته های مرتبط