افغانستان خبر برتر

نشست سازمان ملل، بیش از یک میلیارد دالر برای کمک‌های بشردوستانه به افغانستان تعهد شد.

آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل متحد پس از کنفرانس جینیوا در مورد افغانستان، گفته است که در این کنفرانس بیش از یک میلیارد دالر به افغانستان تعهد شده است.

آقای گوترش گفته است که نشست عالی وزیران سازمان ملل در مورد وضعیت حقوق بشری در افغانستان با حضور بیش از ۱۵۰ اشتراک‌کننده از جمله ۹۰ کشور برگزار شده و این نشان‌دهنده‌ی این است که افغانستان هنوز هم برای جامعه بین‌المللی مهم است.

دبیرکل سازمان ملل گفته است: «ما باید در نظر داشته باشیم که اگر اقتصاد افغانستان سقوط کند، کمک‌های بشردوستانه مشکل را حل نمی‌کند.»

او از جامعه بین‌المللی خواسته است که اجازه دهد تا اقتصاد افغانستان نفس بکشد و در نتیجه از سقوط جلوگیری کند.

آنتونیو گوترش روز گذشته در بیانیه‌ی خود در نشست عالی وزیران سازمان ملل در مورد وضعیت حقوق بشری، از کشورهای عضو این سازمان خواسته بود که ۶۰۶ میلیون دافر کمک کنند تا در چهار ماه آینده به ۱۱ میلیون نفر کمک فوری فراهم شود.

گوترش گفته است که آنچه که او از این نشست انتظار داشت، به‌گونه‌ی کامل برآورده شده است.

نیازهای بشردوستانه در افغانستان به‌دلیل خشک‌سالی و همه‌گیری ویروس کرونا وجود داشت. تسلط طالبان بر افغانستان این نیازها را تشدید کرده است.

خبرگزاری شاهد

خبرگزاری #شاهد با دریافت جواز شماره ۴۶۳ وزارت اطلاعات و فرهنگ افغانستان در کنار دیگر رسانه های کشور با درک شرایط کنونی افغانستان، مصمم است پرچم #بیطرفی را بر دوش داشته باشد. ما بر این باور هستیم که #آگاهی از شرایط می‌تواند #آزادی را به دنبال داشته باشد.
مرا دنبال کنید: