افغانستان خبر برتر

گروه ۲۰ در مورد افغانستان نشست فوق‌العاده برگزار می‌کند.

رهبران کشورهای گروه ۲۰ برای بررسی وضعیت افغانستان و بحران مالی در این کشور، امروز «سه‌شنبه، ۲۰ میزان» نشست فوق‌العاده برگزار می‌کند.

این نشست به میزبانی ایتالیا و به‌صورت مجازی برگزار می‌شود. رهبران کشورهای گروه ۲۰ در این نشست درباره‌ی چگونگی ارایه‌ی کمک‌های بشردوستانه به افغانستان، نگرانی‌ها در مورد امنیت و راه‌های تضمین عبور امن شهروندان افغانستان به خارج از کشور، بحث می‌کنند.

ریاست دوره‌ای گروه ۲۰ را ایتالیا به عهده دارد. این کشور تلاش کرده است تا این نشست را در مواجهه با دیدگاه‌های متفاوت اعضای گروه ۲۰ درباره‌ی نحوه‌ی برخورد با مردم افغانستان و حکومت طالبان برگزار کند.

گروه ۲۰ شامل کشورهای امریکا، بریتانیا، آلمان، فرنسه، روسیه، چین، ایتالیا، اندونیزیا، جاپان، مکزیک، اسپانیا، استرالیا، ترکیه، کاناد، کوریای جنوبی، برازیل، عربستان سعودی، افریقای جنوبی و ایتویبا است.

قرار است در این نشست جو بایدن، رییس‌جمهوری امریکا و نریندرا مودی، نخست‌وزیر هند شرکت کنند. اما گزارش شده است که شی چین پینگ، رییس‌جمهوری چین در این نشست شرکت نمی‌کند.

هنوز مشخص نشده است که ولادیمر پوتین، رییس‌جمهوری روسیه هم در این نشست شرکت می‌کند یا خیر.

همچنین شماری از کشورهای همسایه‌ی افغانستان هم در این نشست دعوت شده‌اند.

خبرگزاری شاهد

خبرگزاری #شاهد با دریافت جواز شماره ۴۶۳ وزارت اطلاعات و فرهنگ افغانستان در کنار دیگر رسانه های کشور با درک شرایط کنونی افغانستان، مصمم است پرچم #بیطرفی را بر دوش داشته باشد. ما بر این باور هستیم که #آگاهی از شرایط می‌تواند #آزادی را به دنبال داشته باشد.
مرا دنبال کنید: