افغانستانخبر برتر

‏سفیر جاپان: پس از اطمینان از تأمین امنیت، سفارت خود را در کابل بازگشایی می‌کنیم.

سفیر جاپان برای افغانستان در دیدارش با مولوی عبدالکبیر، معاون سیاسی رییس الوزرای حکومت سرپرست طالبان، گفته است که این کشور در نظر دارد که با اطمینان از تأمین امنیت، سفارت خود را در کابل بازگشایی کند.

انعام‌الله سمنگانی، سخنگوی حکومت سرپرست طالبان روز «چهارشنبه، ۳ قوس»، گفته است که تاکاشی اوکاتا، سفیر جاپان برای افغانستان با معاون سیاسی رییس الوزرای حکومت سرپرست در قصر سپیدار دیدار کرده است.

به گفته او، سفیر جاپان در این دیدارش تأکید کرده است که جاپان می‌خواهد به کار با حکومت سرپرست طالبان  ادامه دهد و برای ایجاد باور، در نخستین گام کمک‌هایش به افغانستان را افزایش می‌دهد.

سمنگانی هم‌چنان  تصریح کرده است که جاپان تصمیم برای بازگشایی سفارت خود در کابل دارد.

به گفته او، تاکاشی اوکاتا تصریح کرده است که جاپان پس از آن‌که از تأمین امنیت اطمینان پیدا کند، سفارت خود در کابل را خواهد گشود.

در روزهای اخیر، جاپان پس از آلمان، عربستان سعودی و امارات متحده عربی، چهارمین کشوری است که می‌خواهد سفارت خود را در کابل باز گشایی کند.

گفتنی است که پس از سقوط حکومت پیشین، بیش‌تر کشورها سفارت‌خانه‌های خود را در افغانستان بسته کرده‌اند.

شاهد

خبرگزاری #شاهد با دریافت جواز شماره ۴۶۳ وزارت اطلاعات و فرهنگ افغانستان در کنار دیگر رسانه های کشور با درک شرایط کنونی افغانستان، مصمم است پرچم #بیطرفی را بر دوش داشته باشد. ما بر این باور هستیم که #آگاهی از شرایط می‌تواند #آزادی را به دنبال داشته باشد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا