جهانخبر برتر

روسیه: مرحله اول جنگ اوکراین تکمیل شد.

روسیه مدعی شده است که مرحله اول «عملیات» این کشور در اوکراین به صورت کامل اجرایی شده است و اکنون روی «آزادسازی» منطقه دونباس در شرق اوکراین متمرکز شده است. یک مقام نظامی امریکا نیز تأیید کرده است که روسیه به مناطق شرق اوکراین متمرکز شده است. مسکو، لوهانسک و دونتسک در شرق اوکراین را به عنوان واحدهای مستقل به رسمیت شناخته است.

سرگئی رودسکوی، رییس ستاد کل ارتش روسیه گفته است: «پتانسیل رزمی نیروهای مسلح اوکراین به میزان قابل توجهی کاهش یافته است که این امکان را فراهم می‌کند تا تلاش‌های اصلی خود را برای دست‌یابی به هدف اصلی، یعنی آزادسازی دونباس متمرکز کنیم.»

رسانه‌هایی غربی اما این اعلام روسیه را به چرخش در موضع این کشور و نیز کاهش بلندپروازهایش در اوکراین تعبیر کرده‌اند. به باور تحلیل‌گران این رسانه‌ها، مقاومت در اوکراین روسیه را وادار کرده است تا از جاه‌طبی در اوکراین دست بردارد. موضوعی که روسیه خلاف آن را مطرح می‌کند. به باور ارتش روسیه، مسکو در اوکراین به اهداف خود رسیده است.

خبرگزاری انترفاکس روسیه به نقل از وزارت دفاع این کشور گزارش داده است که تاکنون یک هزار و ۳۵۱ سرباز روسی در اوکراین کشته شده‌اند و سه هزار و ۸۲۵ تن دیگر نیز زخم برداشته‌اند. اوکراین و ناتو تلفات نیروهای روسی را بلندتر از این رقم حتا تا مرز ۱۵ هزار نفر اعلام کرده‌اند.

از حمله روسیه به اوکراین یک ماه و یک روز می‌گذرد. در این مدت برخی از شهرهای اوکراین تخریب شده است. جنگ در این کشور سبب آواره‌گی میلیون‌ها نفر نیز شده است.

شاهد

خبرگزاری #شاهد با دریافت جواز شماره ۴۶۳ وزارت اطلاعات و فرهنگ افغانستان در کنار دیگر رسانه های کشور با درک شرایط کنونی افغانستان، مصمم است پرچم #بیطرفی را بر دوش داشته باشد. ما بر این باور هستیم که #آگاهی از شرایط می‌تواند #آزادی را به دنبال داشته باشد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا