افغانستانخبر برتر

آلمان: برای شمولیت در برنامه پذیرش به هیچ کسی پول ندهید.

سفارت آلمان برای افغانستان امروز دوشنبه با نشر اطلاعیه ای از واجدان شرایط «برنامه پذیرش فدرال» خواسته است که برای شمولیت در این برنامه مهاجرتی به هیچ فرد و یا نهادی پول ندهند.

در بخشی از اطلاعیه این نهاد آمده است: «هیچ یک از مراجع ذیصلاح برای ثبت نام، جهت رسیدگی به قضایا یا درخواست ها، پول مطالبه نمی کنند، بنابراین در مقابل چنین پیشنهادات مشکوک باشید.»

 

در این اطلاعیه تاکید شده است که در حال حاضر درخواست های انفرادی برای «برنامه پذیرش فدرال» امکان پذیر نیست و ارائه درخواست ها تنها از طریق مراجع مربوط برای ثبت نام صورت می گیرد. بر بنیاد این اطلاعیه، این مراجع نیز در گام نخست تنها مواردی را برای این برنامه پیشنهاد می کنند که از قبل در اختیار دارند.

 

سفارت آلمان برای افغانستان در این اطلاعیه خاطر نشان ساخته است که در حال حاضر درخواست های جدید حتی از طریق نهادهای رسمی آلمان فدرال از جمله وزارت خانه ها، سفارت آلمان در کابل و دیگر نهاد های بین المللی همکارهای تخنیکی این کشور امکان پذیر نیست. در بخشی از این اطلاعیه تذکر داده شده است که از زمان تسلط طالبان در افغانستان تاکنون بسیاری از مردم این کشور به علت فعالیت های شان برای تحقق دموکراسی، تامین حقوق بشر یا به دلیل همکاری شان با کشورهای غربی و سازمان ها بین المللی و یا هم به علت گرایش های جنسی مورد تهدید و آزار قرار می گیرند.

 

به همین خاطر، حکومت آلمان اعلام کرده است که بیش از ۳۷ هزار تن از شهروندان افغانستان و اعضای خانواده هایشان را که در معرض خطر جدی قرار دارند، در این کشور می پذیرد.

این افراد شامل ۲۴ هزار کارکنان محلی پیشین و خانواده های شان و ۱۲ هزار تن دیگر کسانی اند که به علت فعالیت های شان در معرض خطر جدی قرار دارند.

گفته شده است که این افراد را حکومت آلمان به کمک نهاد های جامعه مدنی شناسایی کرده است.

در این اطلاعیه تاکید شده است که در ماه های اخیر حکومت آلمان به گونه مشترک با نهاد های جامعه مدنی تا برنامه پذیرش فدرال را به گونه ای تنظیم کند که زمینه پذیرش افغان های در معرض خطر و خانواده های شان در آلمان فراهم گردد.

شاهد

خبرگزاری #شاهد با دریافت جواز شماره ۴۶۳ وزارت اطلاعات و فرهنگ افغانستان در کنار دیگر رسانه های کشور با درک شرایط کنونی افغانستان، مصمم است پرچم #بیطرفی را بر دوش داشته باشد. ما بر این باور هستیم که #آگاهی از شرایط می‌تواند #آزادی را به دنبال داشته باشد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا