افغانستان

یک شهروند افغانستان در آلمان با چاقو یک زن را زخمی کرد

رسانه‌های آلمانی گزارش داده‌اند که یک شهروند دیگر افغانستان به اتهام حمله با چاقو به یک زن اوکراینی در فرانکفورت بازداشت شده است.

به گزارش دویچه وله، این فرد روز دوشنبه با کارد موکت‌بر به یک زن در ساحل رود ماین در فرانکفورت آلمان حمله و او را به‌شدت زخمی کرده است.

طبق این گزارش، با صدای فریاد و کمک‌ زن، شاهدان به یاری او می‌آیند و مهاجم پا به فرار می‌گذارد؛ اما پولیس با کمک هلی‌کوپتر قادر به تعقیب، شناسایی و سرانجام بازداشت او می‌شود.

به گزارش رسانه‌های آلمان، مهاجم ۱۹ ساله و اهل افغانستان است. جزئیات بیشتر درباره‌ی او منتشر نشده است.

انگیزه‌ی این حمله تا اکنون روشن نیست.

به‌گفته‌ی پولیس آلمان، مهاجم با زن قربانی آشنایی نداشته است.

طی ۱۰ روز اخیر این دومین حمله با چاقو در آلمان است که مهاجم آن شهروند افغانستان است.

در حمله‌ی قبلی در ۳۱ می در شهر مانهایم آلمان، یک شهروند افغانستان با حمله به تجمع منتقدان اسلامی، شش نفر، از جمله افسر پولیس را زخمی کرد و این افسر از شدت جراحات جان باخت.

این حمله موجی از انتقادها از سیاست‌های آلمان در قبال مهاجران را در پی داشت. صدراعظم آلمان اعلام کرده است که جنایتکاران را اخراج خواهد کرد، حتا اگر از افغانستان و سوریه آمده باشند.

شاهد

خبرگزاری #شاهد با دریافت جواز شماره ۴۶۳ وزارت اطلاعات و فرهنگ افغانستان در کنار دیگر رسانه های کشور با درک شرایط کنونی افغانستان، مصمم است پرچم #بیطرفی را بر دوش داشته باشد. ما بر این باور هستیم که #آگاهی از شرایط می‌تواند #آزادی را به دنبال داشته باشد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا