افغانستان

طالبان: انتقادات یوناما از فعالیت وزارت امر به معروف «بجا» نیست.

ذبیح‌الله مجاهد، سخن‌گوی طالبان می‌گوید که انتقادات دفتر هیأت معاونت سازمان ملل متحد (یوناما) از کارنامه‌ی وزارت امر به معروف و نهی از منکر این گروه «بجا» نیست.

آقای مجاهد امشب (سه‌شنبه، ۱۹ سرطان) با نشر پستی در ایکس گفته است: «احکامی که از طرف وزارت امر به معروف، نهی از منکر و سمع شکایات توصیه می‌شود احکام معلوم و معروف اسلامی است.»

سخن‌گوی طالبان افزوده است: «متأسفانه گزارشگران یوناما تلاش دارند افغانستان را از دید غرب بررسی کنند، که کار درست نیست.»

او گفته است که افغانستان باید به‌عنوان یک «مجتمع اسلامی» مورد بررسی قرار گیرد و خواست‌های مردم آن، که اکثریت مطلق شان مسلمان اند، مدنظر گرفته شود.

ذبیح‌الله مجاهد گفته است که پس از تسلط طالبان، «همه‌ی حقوق شرعی اتباع در افغانستان تأمین است، با همه‌ی مردان و زنان برخورد شرعی صورت می‌گیرد و احکام شرعی منحیث قوانین مرعی‌الاجرا می‌باشند، در این مورد با هیچ‌کس ظلم و تجاوزی صورت نمی‌گیرد».

دفتر هیأت معاونت سازمان ملل متحد در افغانستان (یوناما) امروز گزارشی را در مورد «نظارت اخلاقی» وزارت امر به معروف و نهی از منکر طالبان بر زندگی شهروندان افغانستان منتشر کرد.

یوناما در این گزارش گفته است که فعالیت‌های وزارت امر به معروف و نهی از منکر طالبان تأثیرات منفی بر حقوق و آزادی‌های شهروندان و تأثیر نامتناسب و تبعیض‌آمیز بر زنان داشته است.

شاهد

خبرگزاری #شاهد با دریافت جواز شماره ۴۶۳ وزارت اطلاعات و فرهنگ افغانستان در کنار دیگر رسانه های کشور با درک شرایط کنونی افغانستان، مصمم است پرچم #بیطرفی را بر دوش داشته باشد. ما بر این باور هستیم که #آگاهی از شرایط می‌تواند #آزادی را به دنبال داشته باشد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا