جهان

دور دوم انتخابات پارلمانی فرانسه: پیشتازی ائتلاف چپ‌ها؛ «نه» به راست افراطی

شهروندان فرانسه روز یکشنبه ۱۷ سرطان برای دومین بار در انتخابات پارلمانی زودهنگام این کشور شرکت کردند؛ انتخابی سرنوشت‌ساز که ممکن است یک پیروزی تاریخی را برای حزب ضدمهاجر «تجمع ملی» به رهبری مارین لوپن رقم بزند و امانوئل ماکرون رئیس جمهور این کشور را مجبور به تقسیم قدرت با راست افراطی کند.

در صورت عدم کسب رای اکثریت توسط راست‌های افراطی نیز احتمالا فرانسه با پارلمانی چندپاره و یک بن‌بست سیاسی جدید روبرو خواهد شد و امانوئل ماکرون مجبور خواهد شد با احزابی ائتلاف کند که با بسیاری از سیاست‌های او از جمله در موضوعات تجاری و سیاست‌های اروپایی مخالف هستند.

بنا بر آمارهای رسمی، کمی بیش از ۴۹ میلیون نفر برای رای دادن در این انتخابات ثبت نام کرده‌اند و تا پایان امروز روشن خواهد شد که با تصمیم آنها، کدام حزب کنترل مجلس ملی ۵۷۷ عضوی فرانسه را به دست خواهد گرفت و چه کسی نخست‌وزیر جدید این کشور خواهد شد.

نتایج اولیه شمارش آراء: ائتلاف چپ‌ها موسوم به «جبهه مردمی» پیشتاز دور دوم انتخابات پارلمانی فرانسه شد

شاهد

خبرگزاری #شاهد با دریافت جواز شماره ۴۶۳ وزارت اطلاعات و فرهنگ افغانستان در کنار دیگر رسانه های کشور با درک شرایط کنونی افغانستان، مصمم است پرچم #بیطرفی را بر دوش داشته باشد. ما بر این باور هستیم که #آگاهی از شرایط می‌تواند #آزادی را به دنبال داشته باشد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا