ایالات متحده به استراتژی در زمینه هوش مصنوعی نیاز بیشتر دارد.

ایالات متحده به استراتژی در زمینه هوش مصنوعی نیاز بیشتر دارد.

ترجمه:‌ محمد زاهدی  | ۵ جدی ۱۳۹۸
نویسنده: Martijn Rasser 

در سال های آینده، هوش مصنوعی به طرز چشمگیری بر هر جنبه ای از زندگی انسان تأثیر خواهد گذاشت. هوش مصنوعی، تکنالوژهای شبیه ساز رفتار هوشمند در ماشین ها، درک و تجزیه و تحلیل ما از اطلاعات را تغییر می دهد. هوش مصنوعی باعث می شود برخی از مشاغل منسوخ شوند ، بسیاری دیگری دگرگون و صنایع کاملاً جدیدی به وجود آیند. این تکنالوژی همچنان چگونگی و آرایش جنگ را تغییر می دهد. به همین دلایل، رهبری در تکنالوژی هوش مصنوعی ، بیش از هر تکنالوژی دیگری که در حال ظهور است ، قدرت اقتصادی ، سیاسی و نظامی را در این قرن به هر کشوری اعطا خواهد کرد - و از همین رو درک و تبین یک استراتژی جامع، یک امر ضروری برای ایالات متحده است.

این کار با ایجاد یک استراتژی ملی برای هوش مصنوعی آغاز می شود. این استراتژی می تواند فرصت ها را ایجاد کند ، نتیجه را شکل دهد و برای چالش های اجتناب ناپذیر روبروی جامعه آمریکایی این قرن آماده شود. ایالات متحده گام های مهمی در این راستا برداشته است. در ماه فبروری ، کاخ سفید ابتکار عمل هوش مصنوعی (AI Initiative) را آغاز کرد ، که یک دیدگاه جامع برای رهبری آمریکا در زمینه هوش مصنوعی را دربر می گیرد. ماه گذشته ، کمیسیون امنیت ملی گزارش موقت خود را منتشر کرد که در آن پنج خط اساسی برای کمک به تضمین رهبری تکنالوژیک ایالات متحده ارائه شده است.

با این حال ، کمبود یک چارچوب واقعی برای استراتژی ملی در زمینه هوش مصنوعی احساس می شود. ایالات متحده باید بزرگ فکر کند و اقدامات جسورانه ای برای مهار پتانسیل تکنالوژی رقبا(چین) و مقابله با چالش های پیش رو انجام دهد. ایالات متحده با روند فعلی از رقبای خود به ویژه چین عقب خواهد افتاد. چین، مبلغ فزاینده ای را برای تحقیق و توسعه هوش مصنوعی سرمایه گذاری کرده و از ایالات متحده در استقرار سیستم های مبتنی بر هوش مصنوعی پیشی خواهد گرفت. همچنین چین مقصد جذاب تری برای مهاجران متخصص شده و هرساله افراد بیشتری را جذب می کند. با درنظرداشت حقایق ذکرشده، ایالات متحده می تواند در سه حوزه مهم سرمایه گذاری نموده و روند فعلی را معکوس و زمینه را برای رهبری طولانی مدت در سازمان ملل محیا کند.

اول، کنگره و کاخ سفید باید بودجه سالانه تحقیق و توسعه هوش مصنوعی را از حدود 5 میلیارد دلار در هزینه های غیر طبقه بندی شده به 25 میلیارد دلار تا سال 2025 افزایش دهند. این رقم برابر است با کمتر از 19 درصد از کل بودجه تحقیقاتی فدرال دولت آمریکا برای سال مالی 2020. از آنجا که دولت ایالات متحده بزرگترین سرمایه گذار تحقیقات در علوم پایه است، حمایت دولت در قالب مشوق های اقتصادی برای شرکت های خصوصی فعال در زمینه هوش مصنوعی تغیرات بزرگی ایجاد کرده که برای تقویت پیشرفت های جدید ضروری است. با سرمایه گذاری در این بخش، می توان اقتصاد جهانی را همان گونه دگرگون کرد که در قرن بیستم بودجه تحقیقاتی فدرال به سیستم موقعیت یابی جهانی (GPS) و اینترنت کرد و زمینه رهبری آمریکا را در سطح جهانی فراهم کرد.

دوم ، ایالات متحده باید اقدامات بیشتری برای توسعه سرمایه انسانی خود انجام دهد. دو عنصر عمده جز ستون های این رویکرد می تواند باشد. برای نمونه ، کنگره باید منابع لازم را برای مکاتب ایالات متحده فراهم کند تا مکاتب برنامه های درسی خود را در زمینه های علوم پایه، تکنالوژی ، مهندسی و ریاضیات گسترش و به روز کند. قانون آموزش دفاع ملی در سال 1958 ، ناشی از همین این واقعیت که ایالات متحده در مسابقه فضا عقب افتاده بود است. این قانون نزدیک به 9 میلیارد دالر برای تقویت آموزش در علوم و ریاضیات فراهم کرده بود.

علاوه بر این ، ایالات متحده باید به استعدادهای بین المللی نیز باید توجه کند. برای این کار، سیاست های مهاجرتی باید تجدید نظر شود. تعداد کمی از آمریکایی های دارای تحصیلات در علوم پایه و تکنالوژی برای تأمین نیاز بخش تکنالوژی کشور وجود دارد. بسیاری از شرکت ها با استفاده از برنامه ویزای H-1B، مهاجران واجد شرایط استعدادهای جهانی را جذب می کنند. اما کنگره باید برنامه ویزای H-1B  را از ۸۵۰۰۰ ویزا به ۲۰۰۰۰۰ در هر سال افزایش دهد. در مورد مقاطع ماستری و دکترا کلا باید سطح ویزا برای استعدادهای جهانی برداشته شود. دولت آمریكا همچنین باید روشهای جدیدی را برای جذب استعدادهای بین المللی ایجاد كند. وزارت کار باید لیست خود را از مشاغل تخصصی، که می تواند روند حمایت از اقامت دائم را ساده تر کند ، به روز کند تا تکنسین های متخصص هوش مصنوعی را شامل شود. مهاجران مدت ها است که در ایالات متحده منبع نوآوری بوده اند. آمریکایی ها باید این واقعیت را بپذیرند که بهترین و درخشان ترین استعدادهای جهان همچنان مایل به کار و زندگی در ایالات متحده هستند.

سوم ، ایالات متحده باید از برتری تکنالوژیک خود به ویژه در سخت افزار مربوط به هوش مصنوعی محافظت کند. به طور خاص سمیکندکتورها مهم هستند. ایالات متحده با هماهنگی با متحدان و شرکای خود باید کنترل صادرات گسترده ای را بر روی تجهیزات تولید سمیکندکتور به چین اعمال کند. پکن به عنوان بخشی از پروژه  ساخت چین ۲۰۲۵ (Made in China 2025) یک سیاست گسترده صنعتی را اعمال کرده تا به جمع باشگاه منتخب قدرتهای جهانی بپیوندد، از وابستگی به منابع خارجی برای تولید سمیکندکتورها کاسته و خود را به عنوان یک مرکز مستقل ساخت سمیکندکتورها قرار دهد. با این وجود،  چین هنوز برای ساخت کارخانه های سمیکندکتورهای خود به تجهیزات ساخت خارجی وابسته است.

ایالات متحده در حال حاضر بسیاری از مؤلفه های لازم را برای رهبری در زمینه هوش مصنوعی را در اختیار دارد: دانشگاه ها و موسسات تحقیقاتی در سطح جهانی ، جامعه ی آزاد که موجب نوآوری می شود، جمعیت پویا و سخت کوش و شرکت های برتر تکنالوژیک در سطح جهانی. بخش عمده ای از دستاوردهای فعلی ریشه در سیاست هایی دارد که ده ها سال پیش اجرا شده است. آنچه اکنون مورد نیاز است ، اراده سیاسی و چشم انداز استراتژیک برای سرمایه گذاری های لازم برای تقویت مجدد رقابت ایالات متحده است. درحال حاضر رهبری تکنالوژیک ایالات متحده تضمین نشده است، و باید برای رسیدن به این هدف جسورانه عمل کند.