با ثبت ۴۹۲ مورد تازه، شمار بیماران کووید -۱۹ در کشور از مرز هشت هزار تن گذشت.

با ثبت ۴۹۲ مورد تازه، شمار بیماران کووید -۱۹ در کشور از مرز هشت هزار تن گذشت.

 وزارت صحت عامه در یک شبانه‌روز گذشته ۴۹۲ مورد تازه ابتلا به ویروس کرونا را شناسایی کرده است.

با ثبت این رقم، شمار مجموعی بیماران کووید -۱۹ در کشور به هشت هزار و ۱۴۵ تن افزایش یافته است.

طبق اعلام وزارت صحت عامه، در کابل ۲۶۲ نفر، در هرات ۵۹ نفر، در بلخ ۳۳ نفر، در بغلان ۳۰ نفر، در تخار ۲۸ نفر، در جوزجان ۱۴ نفر، در ولایت‌های پکتیا و ننگرهار ۱۰ – ۱۰ نفر، در ولایت‌های پروان و پنجشیر نه – نه نفر، در کنر هفت نفر، در لوگر شش نفر، در کاپیسا پنج نفر، در فراه و سرپل چهار – چهار نفر و در غزنی دو نفر ابتلای‌شان در ۲۴ ساعت گذشته به ویروس کرونا تثبیت شده است.

وزارت صحت عامه در یک شبانه‌روز یک هزار و سه مورد مشکوک به کرونا را آزمایش کرده است.

اطلاعات وزارت صحت عامه نشان می‌دهد که در یک شبانه‌روز گذشته ۱۰ نفر از بیماران کووید -۱۹ در کشور جان باخته و ۸۰ بیمار دیگر بهبود یافته‌اند.

براساس اطلاعات وزارت صحت عامه، در یک شبانه‌روز گذشته چهار نفر در جوزجان، سه نفر در ننگرهار، یک نفر در هرات، یک نفر در بلخ و یک نفر دیگر نیز در پنجشیر به دلیل ابتلا به ویروس کرونا جان باخته‌اند.

از جانب دیگر، ۲۵ بیمار در بغلان، ۱۷ بیمار در کاپیسا، ۱۱ بیمار در پنجشیر، ۱۰ بیمار در تخار، هشت بیمار در هرات، هفت بیمار در پکتیا و یک بیمار نیز در بلخ در یک شبانه‌روز گذشته بهبودیافته‌اند.

با ثبت این رقم، شمار مجموعی قربانیان ویروس کرونا به ۱۸۷ نفر افزایش یافته است و هم‌چنان شمار مجموعی بهبودیافته‌گان به ۹۳۰ تن رسیده است.