حزب جنبش خواستار مجازات عاملان حمله به خانه قیصاری و پرداخت غرامت به خانواده‌های کشته‌گان این حمله شد

حزب جنبش خواستار مجازات عاملان حمله به خانه قیصاری و پرداخت غرامت به خانواده‌های کشته‌گان این حمله شد

حزب جنبش اسلامی به رهبری عبدالرشید دوستم، معاون اول ریاست جمهوری خواستار مجازات عاملان حمله به خانه نظام‌الدین قیصاری و پرداخت غرامت به خانواده‌های کشته‌گان این حمله از سوی حکومت شد.

بشیراحمد ته‌ینج، سخنگوی این حزب، در ویدیویی که به رسانه‌ها فرستاده است، می‌گوید، طرح حمله به خانه نظام‌الدین قیصاری از «اول سیاسی و جانبدارانه» بود.

آقای ته‌ینج به نماینده‌گی از حزب جنبش از حکومت خواست که قضیه حمله بر خانه نظام‌الدین قیصاری را به صورت جدی پی‌‌گیری کند و کسانی را که دستور این حمله را صادر کرده‌ بودند،  مجازات کند.

سخنگوی حزب جنبش هم‌چنان تأکید می‌کند که حکومت باید به خانوادهای کشته‌گان حمله بر خانه نظام‌الدین قیصاری غرامت پرداخت کند. بشیراحمد ته‌ینج گفت که در این حمله هفت نفر کشته شده‌اند.

مهدی راسخ، عضو هیأت هشت نفری مجلس نماینده‌گان، میگوید که برای آن‌ها پس از تحقیقات مشخص شد که نیروهای قطعات ویژه پولیس، نیروهای کماندو و نیروهای هوایی ارتش بدون هم‌آهنگی با برنامه عملیاتی پولیس بلخ داخل اقدام شده‌اند و تنها با دستور سادات و احمدزی دست به حمله زده‌اند. البته او یادآوری کرد که این دستورات نه با اجازه سرپرست وزارت دفاع و نه هم با اجازه سرپرست وزارت داخله، بلکه تنها به صورت شفاهی و از طریق «واتس‌آپ» صادر شده است.  

سخنگوی حزب جنبش می‌گوید که باید از نظام‌الدین قیصاری و افرادش که به گفته او، به ناحق به «موضوعات نادرست» متهم شدند، «اعاده حیثیت» شود.

بشیراحمد ته‌ینج تأکید می‌کند که عاملان «تک تک» اقدامات غیرقانونی در برابر نظام‌الدین قیصاری باید مورد مجازات و پی‌گیری قرار بگیرند.