کایلی جنر «جوانترین زن میلیاردر جهان» کیست؟

کایلی جنر «جوانترین زن میلیاردر جهان» کیست؟

در سال ۲۰۱۹، کایلی جِنِر، دختر ۲۱ ساله آمریکایی که ارزش دارایی‌های او به یک میلیارد دالر رسیده، رکورد جوانترین میلیارد خودساخته جهان را شکست.

قبل از کایلی جنر، مارک زاکربرگ مدیرعامل فیس‌بوک در سن ۲۳ سالگی رکورددار جوانترین میلیاردر جهان بود.

کایلی، میلیاردر خودساخته دنیای مد، برنامه‌های تلویزیونی و رسانه‌های اجتماعی، که صفحه اینستاگرامش ۱۲۸ میلیون فالوور دارد، و پس از او آلکساندرا آندرسون تنها با یک سال اختلاف جایگاه دوم را دارد.

اما ارزش دارایی‌های آلکساندرا آندرسون ۱.۴ میلیارد دالر است و این دارایی نیز ارثیه پدری است.

کایلی جنر با نام کامل کایلی کریستن جنر (به انگلیسی : Kylie Jenner) در 10 آگوست 1997 در لاس آنجلس، آمریکا متولد شد.

پدرش کیتلین جنر (بروس جنر) برنده بازی‌های المپیک تابستانی 1976 و مادرش کریس جنر بازیگر آمریکایی هستند.

کایلی خواهر کوچکتر کندال جنر است، از طرف مادرش سه خواهر ناتنی به نام های کورتنی، کلویی وکیم کارداشیان و یک برادر به نام راب کارداشیان دارد.

از طرف پدرش سه برادر ناتنی به نام های برودی جنر، براندون جنر، برت جنر و یک خواهر ناتنی به نام کیسی جنر دارد.

کایلی در مجموعه تلویزیونی پا به‌ پای خانواده کارداشیان همراه با خانواده‌اش خوش درخشید و محبوبیت زیادی کسب نمود.

کایلی جنر در سال 2013 با به مزایده گذاشتن لباس‌ های قدیمی در سایت ebay به کودکان بیمارستان لس آنجلس کمک کرد، او همچنین در مراسم بنیاد خیریه رابین هود شرکت کرد و بیش از 1000000 دالر جمع‌ آوری کرد.

مدتی خبر هایی درباره ی رابطه ی کایلی جنر و جاستین بیبر به گوش می رسید اما در سال 2014 کایلی با تایگا دوست شد این دو در سال 2017 از هم جدا شدند.

در سال 2017 کایلی جنر با خواننده رپ تراویس اسکات نامزد شد. حاصل این رابطه یک فرزند دختر به نام استورمی وبستر است که در سال 2018 متولد شد.

ثروت کایلی جنر از کجا آمده است؟

در سال 2018 او یک شرکت خرده فروشی محصولات زیبایی به نام اولتا را راه اندازی کرد که در عرض 6 هفته بیش از 55 میلیون دالر فروش داشت. گفته می شود که این شرکت بیش از 900 میلیون دالر از ثروت کایلی جنر را شامل می شود.

کایلی یک شرکت تولید کننده لوازم آرایش به نام کایلی کازمتیکس دارد که در زمینه تولید کیت های آرایش لب فعالیت می کند. هر کدام از این کیت های آرایشی حدود 29 دالر قیمت دارند.

کایلی دو برند لاک ناخن دارد.

علاوه بر این او از برنامه های تلویزیونی و تبلیغات هم 60 میلیون دالر درآمد داشته است. همچنین کایلی و کندال یک خط تولید لباس به نام Pacsun دارند که مقداری از ثروت او را تامین می کند.