تیم بانوان ۲۳ سال فوتبال افغانستان برنده «بازی جوانمردانه»‌ رقابت‌های قهرمانی مرکز آسیا شد

تیم بانوان ۲۳ سال فوتبال افغانستان برنده «بازی جوانمردانه»‌ رقابت‌های قهرمانی مرکز آسیا شد

تیم فوتبال بانوان ۲۳ سال افغانستان در پایان نخستین دور از رقابت‌های قهرمانی ۲۳ سال بانوان مرکز آسیا، جایزه «بازی جوانمردانه» را از سوی اتحادیه فوتبال مرکز آسیا دریافت کرد. تیم بانوان ۲۳ سال کشور از پنج دیدار، تنها یک دیدار را برنده شد و با تفاضل ۲۳ گول خورده در مقام پنجم این دور از رقابت‌ها قرار گرفت.

رقابت‌های قهرمانی فوتبال بانوان ۲۳ سال مرکز آسیا که در کشور تاجیکستان برگزار شده بود، سرانجام با قهرمانی تیم ازبیکستان پایان یافت. با این حال اما تیم فوتبال بانوان ۲۳ سال کشور که در این دور از رقابت‌ها شرکت کرده بود، توانست جایزه «بازی جوانمردانه»‌ را کسب کند. این جایزه به پاس بازی جوانمردانه به تیم فوتبال بانوان ۲۳ سال افغانستان تعلق گرفت.

تیم فوتبال بانوان ۲۳ سال افغانستان از پنج دیدار در این دور از رقابت‌ها، تنها دیدار برابر ترکمنستان را برنده شد و سایر دیدارها را به رقبایش واگذار کرد.

 نخستین دور رقابت‌های قهرمانی فوتبال بانوان ۲۳ سال مرکز آسیا با حضور تیم‌های افغانستان، تاجیکستان، ازبیکستان، ترکمنستان، ایران و قرغزستان برگزار شد.

در این دور از رقابت‌ها، ازبیکستان مقام اول را کسب کرد، ایران دوم شد و تاجیکستان به مقام سوم این دور از رقابت‌ها دست یافت. تیم فوتبال زنان کشور در این دور از رقابت‌ها سه گول به ثمر رساند و ۲۶ گول دریافت کرد و بالاتر از تیم ترکمنستان، در رده پنجم قرار گرفت.