چالش رونالدو برای مسی: بیا ایتالیا

چالش رونالدو برای مسی: بیا ایتالیا

کریستیانو رونالدو، بازیکن یوونتوس از لیونل مسی خواست مثل او با قبول چالش حضور در لیگی جدید، بارسلونا را ترک کند و راهی سری‌آ فوتبال ایتالیا شود. کاپیتان تیم ملی فوتبال پرتغال تابستان گذشته با قراردادی به ارزش ۱۱۲ میلیون یورو از رئال مادرید به یوونتوس، قهرمان ایتالیا ملحق شد.

مدت‌هاست که بسیاری از کارشناسان فوتبال رونالدو و لیونل مسی ۳۱ ساله را بهترین بازیکنان نسل حاضر جهان می‌دانند. هرکدام از این دو ستاره پنج بار برنده توپ طلا شده‌اند، هرچند که امسال لوکا مودریچ پس از یک دهه توانست این جایزه را از چنگ آن‌ها درآورد.

رونالدوی ۳۳ ساله گفت: "دوست دارم که او یک روز به ایتالیا بیاید. امیدوارم مسی هم مثل من این چالش را قبول کند، اما اگر او از جایی که هست رضایت دارد، من به تصمیمش احترام می‌گذارم."

رونالدو در سال ۲۰۰۹ از منچستر یونایتد به رئال مادرید رفت و ۹ فصل در این تیم ماند، در حالی که مسی کل دوران حرفه‌ایش را در باشگاه بارسلونا گذرانده است.

رونالدو در مصاحبه با رسانه‌های ایتالیایی و در پاسخ به این سئوال که آیا دلش برای مسی تنگ شده، گفت: "نه، شاید دل او برای من تنگ شده باشد. من در لیگ‌های پرتغال، انگلیس، اسپانیا، ایتالیا و تیم ملی کشورش بازی کرده‌ام در حالی که او هنوز در اسپانیا بازی می‌کند. شاید او بیشتر به من نیاز داشته باشد. برای من زندگی یک چالش است که آن را دوست دارم و همچنین دوست دارم که مردم را خوشحال کنم."

"مسی بازیکنی فوق‌العاده و پسر خوبی است، اما من اینجا دلم برای چیزی تنگ نشده است. این زندگی جدید من است و از آن راضی هستم. من جایگاه راحتی که داشتم را ترک کردم و چالش جدیدی را اینجا در تورین آغاز کردم. همه چیز خوب پیش رفته و من ثابت کردم که بازیکن فوق‌العاده‌ای هستم."