معلومات

مهدی حیدری

مهدی حیدری متولد سال ۱۳۶۸ است.
او دوره لیسه را در لیسه شهید اسماعیل بلخی در شهر کابل خواند و تحصیلات عالی خود را در بخش تکنالوژی معلوماتی تکمیل کرد.

وی علاوه بر کارهای رسانه ایی تخصص در امنیت معلومات و حکومت داری الکترونیکی دارد.

مهدی حیدری از سال ۱۳۹۰ به صورت حرفه ایی در تطبیق حکومت داری الکترونیکی در افغانستان همراه با اداره های دولتی به صورت مشاور حکومتی و یا تطبیق کننده خصوصی فعالیت کرده است و مسئولیت  مستقیم داشته است.

  • وزارت تحصیلات عالی «الکترونیکی سازی نتایج کانکور»
  • وزارت مالیه «الکترونیکی سازی مکاتبات اداری و الکترونیکی سازی مدیریت املاک دولتی»
  • وزارت داخله «الکترونیکی سازی پروسه توزیع پاسپورت برای شهروندان، برگزاری سیمینار جرایم الکترونیکی برای اکادمی ملی پولیس»
  • وزارت مخابرات و تکنالوژی معلوماتی «مشاور تخنیکی در امور تطبیق حکومت داری الکترونیکی و توسعه زیر ساخت ها»
  • اداره اراضی – وزارت شهرسازی «الکترونیکی سازی بخشی از منابع بشری»
  • پارلمان افغانستان «انلاین سازی نشرات تلویزیون ولسی جرگه و بخش های متعدد دیگر»
  • و موارد دیگر

 

مهدی حیدری همزمان با فعالیت های تخصصی خود از سال ۱۳۹۲ همراه رسانه های داخلی و بین المللی مقاله های تخصصی و اجتماعی نیز می‌نویسد.
او عدم اطلاع رسانی درست و به موقع در رسانه های تصویری و نوشتاری افغانستان را یکی از خالی گاه ها برای ایجاد جرایم الکترونیکی و مشکلات آن  در جامعه می‌داند. بنا بر این در تولید محتوا و مقاله های متعدد در این بخش تلاش دارد تا برای مبارزه با جرایم الکترونیکی و  توسعه تجارت الکترونیکی در افغانستان کارهای بنیادی صورت بگیرد.

او از سال ۱۳۹۲ تا ۱۳۹۶ در دانشگاه های خصوصی افغانستان نیز تدریس کرده است.
و همچنان در هماهنگی با نهادهای علمی، دولتی و تخصصی در برگزاری سیمینارهای آکادمیک و تخصصی سهم داشته است.

مهدی حیدری در سال های ۱۳۹۵ و ۱۳۹۶ به عنوان مشاور وزیر مخابرات و تکنالوژی افغانستان در بخش تطبیق سیستم های الکترونیکی و توسعه زیرساخت های مخابراتی کار کرده است.

او در این سال ها در جلسات وسیمینارهای بین المللی متعددی اشتراک کرده است که همواره تلاش کرده است تجربه‌های خود را از طریق مقالات و سیمینار ها برای دانشجویان و علاقه مندان شریک سازد.

او در سال ۱۳۹۸ خبرگزاری شاهد را تاسیس کرد و مدیر مسئول این خبرگزاری است.

خبرگزاری شاهد یک رسانه کاملاٌ مستقل و بی‌طرف است که علاوه بر پوشش خبری موضوعات سیاسی و اقتصادی موضوعات تکنالوژی معلوماتی، توسعه پایدار و محیط زیستی را در صدر توجه نشراتی خود قرار داده است.

خبرگزاری شاهد

خبرگزاری #شاهد با دریافت جواز شماره ۴۶۳ وزارت اطلاعات و فرهنگ افغانستان در کنار دیگر رسانه های کشور با درک شرایط کنونی افغانستان، مصمم است پرچم #بیطرفی را بر دوش داشته باشد. ما بر این باور هستیم که #آگاهی از شرایط می‌تواند #آزادی را به دنبال داشته باشد.
مرا دنبال کنید:

نوشته های مرتبط