از هر جا - از هر رنگ

قطعه مرگ افغانستان

ارتش افغانستان از نقش آفرینی واحد جدیدی از کماندوها موسوم به «قطعه مرگ»، در ولایت کندز (قندوز) خبر داد.

قول اردو ۲۰۹ شاهین در صفحه فیسبوک خود اعلام کرده است که «بیشترین تلفات تروریست ‌ها در ولایت قندوز را مدیون قطعه جدید کماندو بنام قطعه مرگ هستیم.»

در ادامه مطلب منتشر شده از سوی قول اردو ۲۰۹ شاهین آمده است: «اکنون سخت ‌جان ‌ترین کماندوها برای آموزش بیشتر و استفاده از وسایل مرموز جدید به قطعه مرگ معرفی می‌شوند.»

قول اردوی ۲۰۹ شاهین همچنین ادعا کرده است که سربازان واحد مرگ در حالت عادی «۳۰ کیلوگرم بار» حمل می ‌کنند و از «ریسمان» بالا می ‌روند.

بنا اعلام به قول اردوی ۲۰۹ شاهین اعضای واحد مرگ در حالت‌های ویژه می ‌توانند تا «۷۰ کیلوگرم» بار حمل کنند.

در ادامه مطلب منتشر شده در صفحه فیسبوک قول اردو ۲۰۹ شاهین آمده است که «از سه مرمی [گلوله] که سربازان قطعه مرگ [از فاصله ۵۰۰ متری] شلیک می ‌کنند دو مرمی باید به هدف بخورد. فقط یک مرمی شانس خطا دارند.»

در پایان این مطلب هم آمده است: «سربازان قطعه مرگ کسی را از میدان نبرد زنده نمی‌ گیرد چون هیچ کس زنده نیست تا دستگیر شود. […] مرده بیچاره که دستگیر نمی‌شود.»

 

خبرگزاری شاهد

خبرگزاری #شاهد با دریافت جواز شماره ۴۶۳ وزارت اطلاعات و فرهنگ افغانستان در کنار دیگر رسانه های کشور با درک شرایط کنونی افغانستان، مصمم است پرچم #بیطرفی را بر دوش داشته باشد. ما بر این باور هستیم که #آگاهی از شرایط می‌تواند #آزادی را به دنبال داشته باشد.
مرا دنبال کنید:

نوشته های مرتبط