خبر برتر

مارک میلی در دیدار با طالبان: خشونت‌ها بی‌درنگ کاهش یابند.

جنرال مارک میلی، رییس ستاد مشترک نیروهای امریکا در دیدار با اعضای دفتر طالبان در قطر، بر کاهش خشونت‌ها در افغانستان تأکید کرده‌است.

بربنیاد یک گزارش اسوشیتدپرس، آقای مارک میلی پس از دیدار با رییس‌جمهور غنی در کابل، به دوحه رفته‌است و با اعضای دفتر طالبان دیدار کرده‌است – دیداری‌که دو ساعت به درازا کشیده‌است.

رییس ستاد مشترک نیروهای امریکا گفته‌است: «چیزی‌که در گفت‌وگوی من با حکومت افغانستان و طالبان مهم بود، این بود که باید بی‌درنگ خشونت‌ها کاهش یابند.»

جنرال مارک میلی، دیشب با رییس‌جمهور غنی و جنرال یاسین ضیا، رییس ستاد ارتش افغانستان در کابل دیدار کرد. بربنیاد گفته‌های ارگ ریاست‌جمهوری افغانستان، در این دیدار نیز آقای میلی بر کاهش خشونت‌ها و برقراری آتش‌بس تأکید کرده‌است.

سفر آقای میلی در حالی صورت می‌گیرد که روند کاهش نیروهای امریکایی از افغانستان آغاز شده‌است و مذاکرات صلح میان هیئت‌های جمهوری اسلامی افغانستان و طالبان با یک وقفۀ سه هفته‌یی روبه‌رو شده‌است.

این دومین دیدار آقای میلی با طالبان است. او بار نخست در ماه جون با اعضای گروۀ طالبان در دوحه دیدار کرد؛ دیداری‌که تاکنون رسانه‌یی نشده‌ بود.

خبرگزاری شاهد

خبرگزاری #شاهد با دریافت جواز شماره ۴۶۳ وزارت اطلاعات و فرهنگ افغانستان در کنار دیگر رسانه های کشور با درک شرایط کنونی افغانستان، مصمم است پرچم #بیطرفی را بر دوش داشته باشد. ما بر این باور هستیم که #آگاهی از شرایط می‌تواند #آزادی را به دنبال داشته باشد.
مرا دنبال کنید:

نوشته های مرتبط