از هر جا - از هر رنگ

بیوگرافی پریانکا چوپرا + تصاویر

پریانکا چوپرا (زادهٔ ۱۸ جنوری ۱۹۸۲) هنرپیشه هندی و چهره سرشناس بالیوود است.

پریانکا چوپرا در سال ۲۰۰۸ بخاطر بازي چشمگیرش در فیلم فشن جایزه برترین هنرپیشه نقش اول زن را از جشنوارهٔ فیم فیر و ديگر جشنواره های بالیوود اخذ کرد.

بیوگرافی پریانکا چوپرا بازیگر زیبای هندی

زمینه فعالیت: بازیگری و خوانندگی
تولد: ۱۸ جنوری ۱۹۸۲ ‏
ملیت: هندی
پیشه: بازیگر، خواننده و مدل
سال‌های فعالیت:  ۲۰۰۱ تا کنون
همسر: نیک جوناس ۲۰۱۸

بیوگرافی پریانکا چوپرا
پریانکا چوپرا در سال ۱۹۸۲ به دنیا آمد. پدر وی آشوک چوپرا و مادرش مادو چوپرا بودند، پدر وی در ارتش کار میکرد و آنها بخاطر شغل پدر ناگزیر بودند بطور مداوم محل زندگی خود را تغيير دهند و همین سبب شد تا پریانکا با اداب و رسوم قسمت های گوناگون هند شناخت کامل داشته باشد. پریانکا فرزند نخست خانواده بود و مادر و پدرش علاقه بسیار زيادي به وی داشتند همچنین پدربزرگ و مادربزرگ پریانکا بسیار به او علاقه داشتند. پریانکا برادری به اسم سیدارت نیز دارد که هفت سال از وی کوچکتر است.

تصویر پریانکا جوپرا

پریانکا چوپرا در سن هجده سالگی، براي ادامه تحصیل به آمريکا رفت و در رشته های موسیقی کلاسیک غربی، آواز خوانی و رقص ماتاک به تحصیل پرداخت. وی در آمريکا در منزل ی عمه اش زندگی میکرد . پریانکا چوپرا بعد از سه سال به هند بازگشت و در سال ۲۰۰۰ در ماسابقات زیباترین دوشیزه هند و جهان شرکت کرد و توانست بعنوان زیباترین دوشیزه جهان انتخاب شود.

پس از آن بود که پیشنهاد هایی براي بازي در فیلم دریافت کرد و در پایان به بازیگری روی آورد.

پریانکا چوپرا
پریانکا چوپرا و همسرش

تصاویر عروسی پریانکا چوپرا

دختر عموی پریانکا چوپرا به اسم پرینیتی چوپرا از بازیگران بالیوود است. پریانکا چوپرا براي فیلم اعتراض( ۲۰۰۴) برنده بهترین هنرپیشه نقش منفی از جشنواره فیلم فیر شد. فیلم اعتراض( ۲۰۰۴) اعتراض( فیلم ۲۰۰۴) همراه با آمریش پوری بازي کرد که همچنين آخرین بازي آمریش پوری هنرپیشه برجسته درگذشته کشور هند بود.

پریانکا چوپرا در سال ۲۰۰۸ با بازي در فیلم های دوستانا و فشن ثابت کرد که بهترین هنرپیشه حال حاضر سینمای هند است. وی در سال ۲۰۰۸ بخاطر بازي چشمگیرش در فیلم فشن جایزه برترین هنرپیشه نقش اول زن را از جشنوارهٔ فیم فیر و ديگر جشنواره های بالیوود اخذ کرد. پریانکا چوپرا همچنين دو ترانهخوانده است که یکی از آنها به همراهی ویل. آی. ام به اسم( در شهر من) است و دیگری بهمراه پیتبول به اسم بیگانه است.

ازدواج پریانکا چوپرا


پریانکا چوپرا همچنین در سال ۲۰۱۸ با نیک جوناس خواننده و بازیگر آمریکایی ازدواج کرد.

ازدواج چوپرا

جوایز و افتخارات پریانکا چوپرا


پریانکا چوپرا تاکنون بیش از ۱۲۶ بار برنده ی جوایز مختلف در هند و جهان شده که از مهم ترین آن ها می توان به موارد زیر اشاره کرد؛
√ برنده ی جایزه فیلم فیبر بهترین بازیگر نقش منفی زن برای فیلم اعتراض – سال ۲۰۰۵
√ برنده ی جایزه فیلم فیر بهترین بازیگر زن برای فیلم مد – سال ۲۰۰۹
√ برنده جایزه منتقدان فیلم فیر بهترین بازیگر زن برای فیلم ۷ قتل بخشش – سال ۲۰۱۲
√ برنده جایزه فیلم فیر بهترین بازیگر نقش مکمل زن برای فیلم باجی رائو و مستانه – سال ۲۰۱۶
√ برنده جایزه زی سین اواردز بهترین بازیگر زن برای فیلم برفی – سال ۲۰۱۳
√ او تاکنون ۶ بار برنده ی جوایز آکادمی بین المللی فیلم هند شده است.
√ ۲ بار برای بازی در سریال کوانتیکو برنده ی جایزه برگزیده مردم در آمریکا شده است.

پریانکا چوپرا
پریانکا چوپرا

خبرگزاری شاهد

خبرگزاری #شاهد با دریافت جواز شماره ۴۶۳ وزارت اطلاعات و فرهنگ افغانستان در کنار دیگر رسانه های کشور با درک شرایط کنونی افغانستان، مصمم است پرچم #بیطرفی را بر دوش داشته باشد. ما بر این باور هستیم که #آگاهی از شرایط می‌تواند #آزادی را به دنبال داشته باشد.
مرا دنبال کنید:

نوشته های مرتبط