افغانستان

ثبت ۷۸۲ مورد تازه ابتلا به کرونا؛ شمار بیماران کووید – ۱۹ در کشور به مرز ۱۰ هزار تن نزدیک شد

وزارت صحت عامه در یک شبانه‌روز گذشته ۷۸۲ مورد تازه ابتلا به ویروس کرونا را شناسایی کرده است که بلندترین رقم ثبت شده از زمان شیوع این ویروس در کشور است. با ثبت این رقم، شمار مجموعی بیماران کووید -۱۹ در کشور به نُه هزار و ۹۹۸ تن افزایش یافته است.

طبق اعلام وزارت صحت عامه، در کابل تنها ۳۷۷ مورد ابتلا به ویروس کرونا در یک شبانه‌روز گذشته ثبت شده است. شمار مجموعی بیماران کووید -۱۹ در پایتخت به سه هزار و ۴۶۰ تن رسیده است.

در یک شبانه روز گذشته در هرات ۱۵۰ نفر، در بلخ ۴۹ نفر، در غزنی ۴۷ نفر، در ننگرهار ۳۲ نفر، در پکتیا ۲۸ نفر، در سمنگان ۲۱ نفر، در ولایت‌های پکتیکا، بغلان و لوگر ۱۲ -۱۲ نفر، در کاپیسا ۱۱ نفر و در کنر ۱۰ به ویروس کرونا مبتلا شناسایی شده‌اند.

هم‌چنان در لغمان شش نفر، در ولایت‌های بادغیس، غور و فراه چهار – چهار نفر و در تخار سه نفر طی ۲۴ ساعت گذشته به ویروس کرونا مبتلا شناسایی شده‌اند.

اطلاعات وزارت صحت عامه نشان می‌دهد که در یک شبانه‌روز گذشته ۱۱ نفر از جمله هشت نفر در هرات و در ولایت‌های بلخ، ننگرهار و غزنی یک – یک نفر به دلیل ابتلا به ویروس کرونا جان باخته‌اند. شمار مجموعی قربانیان ویروس کرونا در کشور به ۲۱۶ نفر افزایش یافته است.

در یک شبانه روز گذشته ۴۴ تن از بیماران کووید – ۱۹ در کشور بهبود یافته‌اند و به این ترتیب شمار بهبود یافته‌گان به یک هزار و ۴۰ نفر افزایش یافته است.

شاهد

خبرگزاری #شاهد با دریافت جواز شماره ۴۶۳ وزارت اطلاعات و فرهنگ افغانستان در کنار دیگر رسانه های کشور با درک شرایط کنونی افغانستان، مصمم است پرچم #بیطرفی را بر دوش داشته باشد. ما بر این باور هستیم که #آگاهی از شرایط می‌تواند #آزادی را به دنبال داشته باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا