افغانستان

برخورد ۱۴ موشک در چندین بخش کابل؛ تاکنون ۳ تن جان باختند.

وزارت امور داخله می گوید که بامداد روز شنبه از اثر برخورد ۱۴ موشک بر بخش های مختلف کابل سه تن جان باختند و یازده تن دیگر زخم برداشته اند.

به گفتۀ این وزارت، این موشک ها در مناطق مسکونی در مربوطات حوزه دهم، برج برق چهار قلعه، کوچه طاهری، نعمت‌پلازا، نزدیک پوهنتون سلام، چهار راهی گل‌سرخ حوزه چهارم، چهاراهی صدارت، پل باغ عمومی، جاده سپین زر، نزدیک ارشیف ملی حوزه دوم، در مربوطات لیسه مریم و پنجصد فامیلی حوزه یازدهم برخورد کردند.

مردم در رسانه های اجتماعی از برخورد موشک در بخش های گونه گون خبر داده اند و تصویرهایی را هم پخش کرده اند که ظاهراً شلیک و برخورد این موشک ها را نشان می دهند؛ اما به گونه مستقلانه تایید نشده اند.

پولیس کابل برخورد چندین موشک را بر بخش هایی از کابل تایید می کند؛ اما جزییات بیشتری به دست نمی دهد.

این در حالی است که در دو انفجار در کابل کم از کم یک تن جان باخت و سه تن زخم برداشته اند.

پولیس کابل می گوید که یک انفجار در نزدیک زندان پلچرخی در ناحیه دوازدهم یک موتر رنجر نیروهای امنیتی را آماج قرار داد که یک تن را کشت و سه تن دیگر را زخمی ساخته است.

یک انفجار دومی هم در منطقه چهلستون در ناحیه هفتم در یک موتر “فورد” رخ داد؛ اما به گفته پولیس تلفاتی ندارد.

فردوس فرامرز، سخنگوی فرماندهی پولیس کابل می گوید که هر دو انفجار برخاسته از ماین های مقناطیسی بودند.

شاهد

خبرگزاری #شاهد با دریافت جواز شماره ۴۶۳ وزارت اطلاعات و فرهنگ افغانستان در کنار دیگر رسانه های کشور با درک شرایط کنونی افغانستان، مصمم است پرچم #بیطرفی را بر دوش داشته باشد. ما بر این باور هستیم که #آگاهی از شرایط می‌تواند #آزادی را به دنبال داشته باشد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا