افغانستان

ترامپ تصمیم دارد دستور کاهش شمار نیروهای نظامی در افغانستان و عراق را صادر کند.

دولت دونالد ترامپ قصد دارد شمار نیروهای آمریکایی حاضر در افغانستان را تا ۱۵ جنوری به نصف کاهش داده و به ۲۵۰۰ نفر برساند.

این خبر روز دوشنبه از سوی یکی از مقامات ایالات متحده اعلام شد.
اراده آقای ترامپ برای تخلیه کامل نیروها از این کشور در حالیست که بسیاری از مشاوران نظامی و دیپلماتیک دولت آمریکا با آن مخالف‌اند.

خبرگزاری آسوشیتدپرس به نقل از این مقام آگاه در دولت آمریکا که نخواسته نامش فاش شود، می‌نویسد که در آخر هفته گذشته رهبران نظامی آمریکا در جریان این طرح خروج نیروها گذاشته شده‌اند و دستور مربوطه نیز تهیه شده اما هنوز به فرماندهان تحویل داده نشده است.

به گفته این مقام رسمی، قرار است شمار نظامیان آمریکایی حاضر در عراق نیز به ۲۵۰۰ نفر کاهش یابد.

این تصمیمات یک هفته پس از آن گرفته شده که دونالد ترامپ مارک اسپر، وزیر دفاع آمریکا را برکنار و کریستوفر سی میلر، یکی از نظامیان وفادار خود را که با او در کاهش شمار نیروهای آمریکایی در خاورمیانه هم‌نظر است، جانشین اسپر کرد.

دستور کاهش شمار نظامیان آمریکایی حاضر در خاورمیانه در حالی گرفته شده که دونالد ترامپ برای مدت زیادی در کاخ سفید باقی نخواهد ماند و باید تا دو ماه دیگر اداره امور را به جو بایدن بسپارد.

شاهد

خبرگزاری #شاهد با دریافت جواز شماره ۴۶۳ وزارت اطلاعات و فرهنگ افغانستان در کنار دیگر رسانه های کشور با درک شرایط کنونی افغانستان، مصمم است پرچم #بیطرفی را بر دوش داشته باشد. ما بر این باور هستیم که #آگاهی از شرایط می‌تواند #آزادی را به دنبال داشته باشد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا