افغانستانخبر برتر

رییس هیأت مذاکره‌کننده دولت: طالبان اگر به ختم کشتار مردم متعهد اند، باید به آتش‌بس فوری تن دهند.

معصوم استانکزی، رییس هیأت مذاکره‌کننده دولت در واکنشی به حمله به دانشگاه کابل گفته است که طالبان اگر به ختم کشتار بی‌رحمانه مردم متعهد هستند، باید به آتش‌بس فوری تن بدهند و «دست دشمنان» را از گلوی مردم کوتاه کنند.

مهاجمان مسلح روز دوشنبه به دانشگاه کابل حمله کردند که در آن ۲۲ تن کشته و ۲۲ تن دیگر زخمی شده‌اند. مسوولیت این حمله را داعش بر عهده گرفته و طالبان دست داشتن در آن را رد کرده‌اند.

معصوم استانکزی در توییتی نوشته است که هیچ کسی نمی‌تواند خود را از چنین قتل و وحشت‌ تبرئه کند و این یک آزمون در برابر خدا و مردم افغانستان است.

رییس هیأت مذاکره‌کننده حمله بر دانشگاه کابل را «داغ ننگین» ابدی بر پیشانی آن‌هایی عنوان کرده‌اند که «انسانیت» را شرمنده کرده‌اند.

او گفته است که منبع اصلی این حملات یکی است، اما شاخه‌های متفاوت دارد.

هرچند طالبان دست داشتن در حمله بر دانشگاه کابل را رد کرده‌اند، اما دولت و به ویژه امرالله صالح، معاون اول ریاست جمهوری طالبان را مسوول این حمله خوانده‌ است.

شاهد

خبرگزاری #شاهد با دریافت جواز شماره ۴۶۳ وزارت اطلاعات و فرهنگ افغانستان در کنار دیگر رسانه های کشور با درک شرایط کنونی افغانستان، مصمم است پرچم #بیطرفی را بر دوش داشته باشد. ما بر این باور هستیم که #آگاهی از شرایط می‌تواند #آزادی را به دنبال داشته باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا