افغانستان

مجلس نماینده‌‎گان در واکنش به گفته‎‌های امرالله صالح، نشست شان را لغو کردند.

مجلس نماینده گان امروز سه شنبه درواکنش به متهم شدن اعضای مجلس به فساد اداری از سوی امرالله صالح، معاون نخست ریاست جمهوری، پذیرش شش نامزد وزیر را به نشست امروز مجلس رد کرد.

میر رحمان رحمانی، رییس مجلس نماینده‌گان، در نشست روز سه شنبه گفت روند سبز، که رهبریش را امرالله صالح بردوش دارد، “یک نهاد استخباراتی است” که به گفته او توسط یکی از کشورها تمویل می‌شود.

اعضای مجلس از هیئت اداری و معاون نخست ریاست جمهوری خواستند تا فرد متهم را واضح بسازند.

قراربود امروز حسینه صافی نامزد وزیرامور زنان، قدرت الله ذکی نامزد وزیر ترانسپورت، نجیب الله یمین نامزد وزیر فواید عامه، نوررحمان اخلاقی نامزد وزیرمهاجرین، محمود کرزی نامزد وزیرشهرسازی و مسکن و هارون چخانسوری نامزد وزیرمعادن وپترولیم برنامه‌های شان را به اعضای مجلس نماینده‌گان از بهر گرفتن رأی اعتماد گزارش دهند.

معاون نخست رییس جمهور درسخنرانی‌اش به روز نخست نشست ژنو درباره افغانستان دیروز با متهم ساختن اعضای پارلمان به فساد گسترده، پذیرفت که حکومت نتوانسته است اعضای متهم با فساد این نهاد را به دادگاه بکشاند.

شاهد

خبرگزاری #شاهد با دریافت جواز شماره ۴۶۳ وزارت اطلاعات و فرهنگ افغانستان در کنار دیگر رسانه های کشور با درک شرایط کنونی افغانستان، مصمم است پرچم #بیطرفی را بر دوش داشته باشد. ما بر این باور هستیم که #آگاهی از شرایط می‌تواند #آزادی را به دنبال داشته باشد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا