افغانستانخبر برتر

واکسن کرونا در افغانستان، به کمک بانک جهانی تطبیق می‌شود.

محمداشرف غنی، رییس جمهور شام روز پنج‌شنبه، سیزدهم قوس با رییسان بانک جهانی و بانک توسعه آسیایی برای افغانستان، مسوولان سازمان صحی جهان و اداره یونیسف گفت‌وگو کرده است.

طبق اعلام ارگ، رییس جمهور غنی در این نشست از رییسان بانک جهانی و بانک توسعه آسیایی خواسته است که در بخش اجرای مرحله اول واکسن کرونا، افغانستان را کمک کند.

ارگ ریاست جمهوری می‌گوید که مسوولان متذکره از تعهد مالی جامعه جهانی در زمینه تمویل مرحله اول واکسن کرونا که قرار است از سوی حکومت به کمک بانک جهانی تطبیق شود، خبر داده‌اند.

در خبرنامه ارگ از دیدار رییس جمهور با مسوولان نهادی بین‌المللی آمده است که در مرحله اول مبارزه با موج دوم ویروس کرونا، قرار است۲۰ تا ۴۰ در صد برنامه واکسن در افغانستان، تطبیق شود.

در این نشست رییس جمهور غنی نگرانی خود را در مورد چگونه‌گی تعهدات انجام نشده سازمان‌های همکار با وزارت صحت عامه در مرحله اول شیوع ویروس کرونا ابزار کرده است.

آقای غنی که پیش از این از شفاخانه افغان – جاپان در کابل دیدار کرده بود، گفته است که افغانستان هنوز هم نیازمند شدید برای تجهیزات و امکانات طبی است.

شاهد

خبرگزاری #شاهد با دریافت جواز شماره ۴۶۳ وزارت اطلاعات و فرهنگ افغانستان در کنار دیگر رسانه های کشور با درک شرایط کنونی افغانستان، مصمم است پرچم #بیطرفی را بر دوش داشته باشد. ما بر این باور هستیم که #آگاهی از شرایط می‌تواند #آزادی را به دنبال داشته باشد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا