افغانستان

کابینه طرح پیش‌نویس دوم سند بودجه‌ی سال مالی ۱۴۰۰ را تصویب کرد

کابینه‌ی جمهوری اسلامی افغانستان طرح پیش‌نویس دوم بودجه‌ی سال مالی ۱۴۰۰ را تصویب کرده است. این طرح امروز «دوشنبه، ۲۲ جدی» از سوی وزارت مالیه به نشست کابینه ارائه شده است.

در اعلامیه‌ی ارگ ریاست‌جمهوری به نقل از معین مالی وزارت مالیه آمده است که پیش‌نویس دوم بودجه‌ی سال مالی ۱۴۰۰ به هدف دریافت برخی نیازمندی‌های جدید که قبلا پیش‌بینی نشده بود، به نشست کابینه ارائه شده است.

معین مالی وزارت مالیه گفته است که در طرح پیش‌نویس دوم بودجه‌ی سال مالی ۱۴۰۰ خورشیدی، ۲۰ میلیارد و ۴۰۰ میلیون افغانی افزوده شده است.

به این ترتیب، بودجه‌ی سال مالی ۱۴۰۰ از ۴۵۲.۶۴۱ میلیارد افغانی به ۴۷۳.۰۴۰ میلیارد افغانی افزایش یافته است.

در طرح پیش‌نویس دوم بودجه، ۳۱۱.۱۹۹ میلیارد افغانی بودجه‌ی عادی و ۱۶۱.۸۴۲ میلیارد افغانی بودجه‌ی انکشافی پیش‌بینی شده است.

طبق معلومات وزارت مالیه، کسر بودجه در سال مالی ۱۴۰۰ خورشیدی، از قرضه و وجوه ریزرفی تمویل می‌شود.

در همین حال، کابینه‌ی جمهوری اسلامی افغانستان ضمن تصویب این طرح، به وزارت مالیه هدایت داده است که در طی مراحل سند بودجه از طریق شورای ملی، هرچه عاجل اقدام کند.

طرح بودجه‌ی سال مالی ۱۴۰۰ خورشیدی در تاریخ دهم جدی از سوی مجلس نمایندگان رد شد.

کمیسیون مالی و بودجه‌ی مجلس نمایندگان در آن زمان اعلام کرد که طرح بودجه‌ی سال ۱۴۰۰ مالی ۱۷ مشکل جدی داشته است.

شاهد

خبرگزاری #شاهد با دریافت جواز شماره ۴۶۳ وزارت اطلاعات و فرهنگ افغانستان در کنار دیگر رسانه های کشور با درک شرایط کنونی افغانستان، مصمم است پرچم #بیطرفی را بر دوش داشته باشد. ما بر این باور هستیم که #آگاهی از شرایط می‌تواند #آزادی را به دنبال داشته باشد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا