افغانستان

آمار کرونا: ۱۹ مبتلای جدید و جان باختن ۱ بیمار ثبت شد

وزارت صحت عامه‌ی کشور می‌گوید که در ۲۴ ساعت گذشته ۱۹ مورد مثبت ویروس کرونا در ولایت‌های کابل، هرات، قندهار، ننگرهار، کنر، لغمان و خوست شناسایی شده‌اند. با ثبت این تعداد موارد مثبت کرونا، شمار مجموعی مریضان کووید۱۹ در افغانستان به ۵۵ هزار و ۷۳۳ نفر افزایش یافته است.
براساس معلومات وزارت صحت عامه، در شبانه‌روز گذشته یک نفر از اثر مریضی کووید۱۹ در کنر فوت کرده و شمار مجموعی فوتی‌های کرونایی به دوهزار و ۴۴۴ نفر افزایش یافته است.
همچنان در شبانه‌روز گذشته ۴۵ مریض کووید۱۹ در ولایت‌های کابل، قندهار، بلخ، ننگرهار، پکتیا، کنر و لغمان بهبود یافته‌اند. شمار مجموعی بهبودیافتگان تا کنون به ۴۹ هزار و ۳۳۳ نفر رسیده است.
از سوی هم، وزارت صحت عامه گفته است که از نخستین روز آغاز تطبیق واکسین کرونا تا کنون، هشت‌هزار و ۲۰۶ کارمند صحی واکسینه شده‌اند. این وزارت از نیروهای امنیتی و خبرنگاران که در اولویت دریافت واکسین کرونا قرار دارند، آماری ارائه نکرده است.

شاهد

خبرگزاری #شاهد با دریافت جواز شماره ۴۶۳ وزارت اطلاعات و فرهنگ افغانستان در کنار دیگر رسانه های کشور با درک شرایط کنونی افغانستان، مصمم است پرچم #بیطرفی را بر دوش داشته باشد. ما بر این باور هستیم که #آگاهی از شرایط می‌تواند #آزادی را به دنبال داشته باشد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا