افغانستان

محب: به امنیت ملی وظیفه سپرده شد تا اظهارات مولوی انصاری را بررسی کند

حمدالله محب، مشاور امنیت ملی افغانستان در واکنش به اظهارات مولوی مجیب‌الرحمان انصاری، می‌گوید کسی که بر ضد نظام مردم را تحریک می‌کند، «باغی» است.

آقای محب که امروز «شنبه، ۲ حوت» در یک نشست خبری مشترک با رییس عمومی امنیت ملی و معاونان وزارت‌های دفاع و داخله صحبت می‌کرد، همچنان گفت که به ریاست امنیت ملی وظیفه داده شده تا ابعاد استخباراتی منطقه‌ای اظهارات مولوی انصاری را بررسی کند.

محب افزود هر کسی که از آدرس منبر و دین اظهاراتی مطرح می‌کند، ضرورت است تا با دیگر علمای دین نیز هماهنگی کند. او تأکید کرد که تمام علمای جهان و افغانستان جنگ افغانستان را غیرمشروع دانسته‌اند و اظهارات مولوی انصاری قابل قبول نیست.

مشاور امنیت ملی کشور گفت: «…اگر پیام‌شان در چوکات دین اسلام است باید همرای علما هماهنگی کند که اظهارات‌شان مکمل خلاف آن است. اگر کدام موضوع استخباراتی باشد که در زون غرب استخبارات منطقه هم فعال هستند که اگر او باشد، به امنیت ملی وظیفه سپرده شده که او را یک بار بررسی کند چون زیاد امکان دارد که مربوط به موضوع منطقه‌ای باشد.»

در همین حال، احمدضیا سراج، رییس عمومی امنیت ملی نیز گفت با کسی که فراتر از قانون گام بردارد، مطابق قانون همرایش برخورد صورت می‌گیرد.

آقای سراج همچنان گفت کسی که با اظهارات فراقانونی‌اش «حکومت مشروع» را چلنج بدهد، به این معنی است که فراتر از قانون گام برداشته و در مورد آن تصمیم گرفته خواهد شد.

این درحالی است که مولوی مجیب‌الرحمان انصاری روز گذشته در خطبه‌ی نماز جمعه گفته است هر کس که از نظام حمایت کند، مرتکب گناه کبیره شده است. او همچنان گفته است که علمای دینی که نظام کنونی را تأیید می‌کنند، از جمله علمای یهود و نصارا هستند.

شاهد

خبرگزاری #شاهد با دریافت جواز شماره ۴۶۳ وزارت اطلاعات و فرهنگ افغانستان در کنار دیگر رسانه های کشور با درک شرایط کنونی افغانستان، مصمم است پرچم #بیطرفی را بر دوش داشته باشد. ما بر این باور هستیم که #آگاهی از شرایط می‌تواند #آزادی را به دنبال داشته باشد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا