افغانستان

جاپان مبلغ «۱۲۲.۲ میلیون دالر» به افغانستان کمک می‌کند

سفارت جاپان در کابل روز «دوشنبه، ۱۳ دلو» اعلام کرد که دولت این کشور ۱۲۲.۲ میلیون دالر را برای حمایت از برنامه‌های بشردوستانه و توسعه افغانستان کمک می‌کند.

طبق اعلام سفارت جاپان، کمک جدید این کشور از بودجه تکمیلی سال مالی ۲۰۲۰ جاپان تأمین می‌شود و گامی در راستای تحقق تعهد جاپان در کنفرانس جینوا است.

موتگی توشمیتسو، وزیر خارجه جاپان در کنفرانس جینوا که در ماه نوامبر سال گذشته میلادی برگزار شد، بسته کمکی ۱۸۰ میلیون دالری کشورش را به افغانستان در جریان سال‌های ۲۰۲۱ تا ۲۰۲۴ اعلام کرد.

سفارت جاپان در کابل با نشر خبرنامه‌ای گفته است که کمک ۱۲۲.۲ میلیون دالری این کشور در سال جاری میلادی پرداخت می‌شود و ۱۷ پروژه کمک بشردوستانه و توسعه‌ای را در سراسر افغانستان که به هدف بهبود معیشت طرح شده است، تمویل می‌کند.

بسته جدید کمکی جاپایان به افغانستان از سوی سازمان‌ها و نهادهای بین‌المللی در امور بشردوستانه و توسعه‌ اجرا می‌شود.

با اعلام بسته جدید، مجموع کمک‌های جاپان به افغانستان از سال ۲۰۰۱ میلادی به این سو به ۶.۹ میلیارد دالر رسیده است. این کمک‌ها در بخش امنیت، زراعت، توسعه روستاها، توسعه ظرفیت‌های انسانی، آموزش، بهداشت، زیرساخت‌ها، فرهنگ و کمک‌های بشری به تلاش ملت‌سازی در افغانستان به مصرف رسیده است.

شاهد

خبرگزاری #شاهد با دریافت جواز شماره ۴۶۳ وزارت اطلاعات و فرهنگ افغانستان در کنار دیگر رسانه های کشور با درک شرایط کنونی افغانستان، مصمم است پرچم #بیطرفی را بر دوش داشته باشد. ما بر این باور هستیم که #آگاهی از شرایط می‌تواند #آزادی را به دنبال داشته باشد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا