افغانستانخبر برتر

مأموریت نظامی آلمان در افغانستان برای یک سال دیگر تمدید شد.

پارلمان آلمان طرح تازه‌ی دولت این کشور را که براساس آن مأموریت نظامیان آلمانی در افغانستان برای یک سال دیگر تمدید می‌شود، تصویب کرده است.

پارلمان آلمان این طرح را روز «پنج‌شنبه، ۵ حمل» تصویب کرده است. این طرح به ارتش آلمان اجازه می‌دهد که ۱۳۰۰ سرباز خود را به‌عنوان بخشی از مأموریت ناتو تا ۳۱ جنوری ۲۰۲۲ در افغانستان حفظ کند.

مأموریت کنونی نظامیان آلمانی در افغانستان قرار بود در ۳۱ ماه جاری میلادی (مارچ) پایان یابد. آلمان تا کنون تنها کشوری از اعضای ناتو است که مأموریت نظامی‌اش را در افغانستان تمدید کرده است.

به گزارش خبرگزاری رویترز، دولت آلمان اخطار داده است که خروج زودهنگام نیروهای ناتو از افغانستان می‌تواند مذاکرات صلح این کشور را به خطر بیندازد.

این درحالی است که براساس توافق‌نامه‌ی امریکا – طالبان، اول ماه می، آخرین مهلت حضور نیروهای خارجی در افغانستان تعیین شده است. تا کنون تنها نیوزیلند از خروج تمامی نظامیانش از افغانستان تا ماه می خبر داده است.

شاهد

خبرگزاری #شاهد با دریافت جواز شماره ۴۶۳ وزارت اطلاعات و فرهنگ افغانستان در کنار دیگر رسانه های کشور با درک شرایط کنونی افغانستان، مصمم است پرچم #بیطرفی را بر دوش داشته باشد. ما بر این باور هستیم که #آگاهی از شرایط می‌تواند #آزادی را به دنبال داشته باشد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا