افغانستان

وزارت صحت عامه: کارمند شفاخانه ولایتی بامیان، به دلیل تزریق واکسن کرونا فوت نکرده است.

وزارت صحت عامه جان باختن یک کارمند بخش برق شفاخانه ولایتی بامیان بر اثر تزریق واکسن کرونا را رد کرد.

پس از چاشت روز گذشته شماری از کادر صحی و کارمندان شفاخانه ولایتی بامیان واکسن کرونا دریافت کرده بودند که یک کارمند بخش برق این شفاخانه حدود ۱۳ ساعت پس از دریافت واکسن جان باخته است.

دستگیر نظری، سخنگوی وزارت صحت عامه با تکذیب خبرها مبنی به جان باختن این کارمند صحی بر اثر واکسن کرونا، دلیل مرگ او را فشار خون بلند و سکته قلبی عنوان کرده است.

بر بنیاد گفته‌های آقای نظری، تاکنون بیش‌تر از ۱۲ هزار کارمند صحی در سطح کشور واکسن شده‌اند و همین‌طور حدود ۴۰ میلیون نفر در هند از همین واکسن دریافت کرده‌اند که هیچ مورد فوتی در پی نداشته است.

وی تصریح کرد که براساس یافته‌های ابتدایی، این قضیه هیچ ربطی به واکسن کرونا ندارد و سوابق بیماری‌های کارمند فوت شده شفاخانه ولایتی بامیان نشان می‌دهد که او مشکل قلبی و تنفسی داشته است.

تطبیق واکسن کرونا از هفته گذشته در سراسر کشور آغاز شد که قرار است در مرحله نخست، کادر صحی و نیروهای امنیتی و دفاعی واکسن دریافت کنند.

شاهد

خبرگزاری #شاهد با دریافت جواز شماره ۴۶۳ وزارت اطلاعات و فرهنگ افغانستان در کنار دیگر رسانه های کشور با درک شرایط کنونی افغانستان، مصمم است پرچم #بیطرفی را بر دوش داشته باشد. ما بر این باور هستیم که #آگاهی از شرایط می‌تواند #آزادی را به دنبال داشته باشد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا