افغانستان

۳ واکسیناتور زن توسط افراد ناشناس در ننگرهار کشته شدند

منابع امنیتی امروز «سه‌شنبه، ۱۰ حمل» می‌گویند که سه کارمند کارزار واکسین پولیو در دو حملۀ جداگانۀ افراد مسلح ناشناس در شهر جلال‌آباد، مرکز ولایت ننگرهار، جان باختند.

منابع افزودند که رویداد نخست حوالی ساعت ۱۱:۳۰ دقیقۀ پیش از چاشت امروز در منطقۀ مجبور آباد در مربوطات حوزۀ چهارم هنگامی رخ داد که افراد مسلح ناشناس یک کارمند زن کارزار واکسین پولیو را تیرباران کردند.

رویداد دومی هم چند دقیقه بعد از رویداد نخست، در منطقۀ لعل‌قاسم آغا حوزۀ چهارم هنگامی رخ داد که افراد مسلح دیگر بر دو کارمند زن کارزار واکسین پولیو تیر اندازی کردند که در نتیجه این دو کارمند، جان باختند.

مهاجمان از محل رویداد فرار کرده‌اند و تاکنون کسی در پیوند به این دو رویداد، بازداشت نشده‌ است.

مقام‌های ولایت ننگرهار می‌گویند که این سه زن، بسیمه، سمینه و نگینه نام داشتند.

مقام‌های محلی تاکنون دربارۀ این دو رویداد، چیزی نگفته‌اند.

تاکنون هیچ گروهی به شمول طالبان مسوولیت این حمل‌ها را به عهده نگرفته‌اند.

روزدوشنبه، نُخستین کارزار سراسری واکسین پولیو در سال ۱۴۰۰، آغاز شد.

در مراسم گشایش این کارزار، آلیس آکنگا، معاون نمایندۀ یونیسف در افغانستان گفت که در سال ۲۰۲۰، ۵۶ واقعۀ مثبت پولیو در افغانستان ثبت شد که در ۹ سال اخیر، این بیشترین واقعه مثبت بیماری فلج کودکان در افغانستان بوده است.

شاهد

خبرگزاری #شاهد با دریافت جواز شماره ۴۶۳ وزارت اطلاعات و فرهنگ افغانستان در کنار دیگر رسانه های کشور با درک شرایط کنونی افغانستان، مصمم است پرچم #بیطرفی را بر دوش داشته باشد. ما بر این باور هستیم که #آگاهی از شرایط می‌تواند #آزادی را به دنبال داشته باشد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا