افغانستانخبر برتر

سخن‌گوی قوای مسلح: مناطق از دست‌رفته به‌زودی پس گرفته می‌شود.

اجمل عمر شینواری، سخن‌گوی قوای مسلح امروز «چهارشنبه، ۲۳ سرطان» در یک نشست خبری در کابل گفت که پلان تصفیوی برای بازپس‌گیری ساحات از دست‌رفته ترتیب شده و «به‌زودترین فرصت شاهد پس‌گیری این ساحات» خواهیم بود.

او همچنین افزود که نیروهای امنیتی و دفاعی کشور اکنون هم براساس پلان‌های منظم عملیاتی، مدافعوی و تدابیری در سطح استراتیژیک در پاسخ به تحرکات و فعالیت‌های طالبان عملیات گسترده‌ای را انجام داده‌اند. به گفته‌ی او، نیروهای امنیتی و دفاعی در این عملیات دستاوردهای چشم‌گیر دارند.

سخن‌گوی قوای مسلح همچنین گفت که طالبان در هنگام گرفتن شماری از مناطق، دارایی‌های مردم را غارت و تأسیسات عام‌المنفعه را در این مناطق تخریب و ویران کرده‌اند. او این اقدام طالبان را عمل غیرانسانی و خلاف تمامی اصول و موازین جنگی خواند.

اجمل عمر شینواری اما تأکید کرد که این نیروها اراده‌ی راسخ دارد تا در هر شرایط از غیرنظامیان در مقابل هر نوع حملات تروریستی محافظت کنند. به گفته‌ی او، به همین خاطر این نیروها در هر نقطه‌ای از کشور در احضارات کامل جنگی به‌سر می‌برند.

همچنین آقای شینواری تأکید کرد که «جنایات» طالبان را نیروهای امنیتی و دفاعی بی‌جواب نمی‌مانند.

شاهد

خبرگزاری #شاهد با دریافت جواز شماره ۴۶۳ وزارت اطلاعات و فرهنگ افغانستان در کنار دیگر رسانه های کشور با درک شرایط کنونی افغانستان، مصمم است پرچم #بیطرفی را بر دوش داشته باشد. ما بر این باور هستیم که #آگاهی از شرایط می‌تواند #آزادی را به دنبال داشته باشد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا