افغانستانخبر برتر

طالبان: قاچاق وسایط نظامی به کشورهای همسایه‌ افغانستان واقعیت ندارد.

به‌دنبال نشر گزارش‌ها در مورد انتقال تجهیزات و وسایط نظامی امریکایی به کشورهای همسایه‌ی افغانستان، وزارت امور داخله‌ی گروه طالبان قاچاق آن‌ها را تکذیب کرده است.

وزارت داخله‌ طالبان روز «جمعه، ۵ قوس» با نشر خبرنامه‌ای، خبر قاچاق تجهیزات نظامی به کشورهای همسایه‌ی افغانستان را «آوازه» خوانده وگفته است که این موضوع هرگز واقعیت ندارد.

در خبرنامه تأکید شده است: «عکس‌ها و ویدیوهای منتشرشده [در مورد قاچاق وسایط نظامی از افغانستان] از زمان اداره‌ی پیشین کابل است که امریکایی‌ها وسایط نظامی‌شان را از راه پاکستان انتقال می‌دادند.»

وزارت داخله‌ی طالبان افزوده است آن تعداد از عکس‌ها و ویدیوهایی که از انتقال وسایل از یک ولایت به ولایت دیگر منتشر می‌شود، هم نمی‌تواند دلیل قاچاق وسایط نظامی به بیرون از کشور شود.

با این حال، طالبان گفته‌اند که به هیچ کسی اجازه نمی‌دهند تا «یک مرمی« را هم از افغانستان به خارج انتقال دهند.

وزارت داخله‌ی این گروه تأکید کرده است که امکانات نظامی نیاز ارتش طالبان است.

در روزهای گذشته ویدیوها و عکس‌هایی از قاچاق و انتقال تجهیزات و وسایط نظامی امریکایی به بیرون از افغانستان منتشر شده است. قبل از این هم گزارش شده بود که به‌دنبال سقوط افغانستان به‌دست طالبان وسایط و تجهیزات نظامی به کشورهای همسایه از جمله پاکستان و ایران قاچاق شده است.

شاهد

خبرگزاری #شاهد با دریافت جواز شماره ۴۶۳ وزارت اطلاعات و فرهنگ افغانستان در کنار دیگر رسانه های کشور با درک شرایط کنونی افغانستان، مصمم است پرچم #بیطرفی را بر دوش داشته باشد. ما بر این باور هستیم که #آگاهی از شرایط می‌تواند #آزادی را به دنبال داشته باشد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا