اخبار صحت

شرکت فایزر: ممکن است به زودی به تزریق دوز چهارم واکسن کرونا نیاز داشته باشیم .

آلبرت بورلا، مدیرعامل شرکت داروسازی فایزر روز چهارشنبه گفت که افراد ممکن است زودتر از آنچه تصور می‌شود به تزریق دوز چهارم واکسن کرونا احتیاج پیدا کنند.

وی در گفتگو با شبکه تلویزیونی «سی ان بی سی» اظهار داشت که داده‌های اولیه از بررسی‌های انجام شده نشان می‌دهد که پادتن‌های ایجادشده به دنبال تزریق واکسن «فایزر-بیون‌تک» ممکن است در برابر سویه جدید اومیکرون موثر نباشد.

شرکت‌های داروسازی «فایزر» و «بیون‌تک» اعلام کرده‌اند که سه دوز از واکسن تولیدشده از سوی آنها می‌تواند به طرز قابل توجهی در برابر سویه اومیکرون مصونیت ایجاد کند. با این حال این دو شرکت در نظر دارند تا واکسن به روزشده‌ای برای مقابله با سویه اومیکرون را در صورت لزوم تا ماه مارچ (حوت) تولید کنند.

با سویه اومیکرون باید صبر کنیم و ببینیم چه می‌شود زیرا اطلاعاتی خیلی کمی داریم. ممکن است زودتر از آنچه تصور می‌شود به دوز چهارم نیاز داشته باشیم.

آلبرت بورلا
مدیرعامل فایزر

آلبرت بورلا گفت: «وقتی داده‌های واقعی را در دست باشیم می‌توانیم تعیین کنیم که دوز سوم سویه اومیکرون را پوشش می‌دهد یا خیر و این مصنویت برای چه مدت خواهد بود. نکته دوم این است که من فکر می‌کنم ما به دوز چهارم نیاز خواهیم داشت.»

وی افزود: «با سویه اومیکرون باید صبر کنیم و ببینیم چه می‌شود زیرا اطلاعاتی خیلی کمی داریم. ممکن است زودتر از آنچه تصور می‌شود به دوز چهارم نیاز داشته باشیم.»

شاهد

خبرگزاری #شاهد با دریافت جواز شماره ۴۶۳ وزارت اطلاعات و فرهنگ افغانستان در کنار دیگر رسانه های کشور با درک شرایط کنونی افغانستان، مصمم است پرچم #بیطرفی را بر دوش داشته باشد. ما بر این باور هستیم که #آگاهی از شرایط می‌تواند #آزادی را به دنبال داشته باشد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا