افغانستانخبر برتر

وزیر خارجه پاکستان: مقابله با وضعیت بد افغانستان مسوولیت جمعی ما است.

شاه محمود قریشی، وزیر خارجه پاکستان گفته است که اوضاع در افغانستان در حال جدی شدن است و این مسوولیت جمعی همه است که با این وضعیت در حال تحول مقابله کنند.

وزیر خارجه پاکستان با نشر خبرنامه‌ای گفته است که مردم افغانستان نسبت به تصمیم جدید ایالات متحده امریکا مبنی بر پرداخت وجوه مالی کشورشان به بازمانده‌گان قربانیان حادثه ۱۱ سپتامبر، تردیدهای جدی دارند.

او گفته که شهروندان افغانستان خواستار این هستند که «اجازه استفاده از این مبلغ برای حل مشکلات آن‌ها داده شود.»

قریشی تأکید کرده است که پاکستان از روز اول خواستار رفع توقیف وجوه مسدودشده افغانستان بوده است.

وزیر خارجه پاکستان تصریح کرده که این کشور در نشست فوق‌العاده شورای وزیران خارجه سازمان همکاری اسلامی که در دسامبر سال گذشته در اسلام‌آباد برگزار شد، قطعنامه‌ای را نیز در این زمینه به تصویب رسانده است.

قریشی افزوده که ضروری است تا این پول از طریق آژانس‌های‌ سازمان ملل به مردم افغانستان پرداخت شود.

این در حالی است که روز گذشته منیر اکرم، نماینده پاکستان در سازمان ملل متحد، پس از صدور فرمان اجرایی جوبایدن برای کسر ذخایر ارزی افغانستان و آزادسازی بخش دیگری از پول‌های افغانستان گفت: «نصف نان بهتر از هیچ است.»

او تأکید کرد که آزادسازی ذخایر ارزی مسدودشده افغانستان در امریکا برای احیا و حفظ اقتصاد افغانستان بسیار مهم است و منجر به نجات جان میلیون‌ها تن در زمستان می‌شود.

شاهد

خبرگزاری #شاهد با دریافت جواز شماره ۴۶۳ وزارت اطلاعات و فرهنگ افغانستان در کنار دیگر رسانه های کشور با درک شرایط کنونی افغانستان، مصمم است پرچم #بیطرفی را بر دوش داشته باشد. ما بر این باور هستیم که #آگاهی از شرایط می‌تواند #آزادی را به دنبال داشته باشد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا