افغانستانخبر برتر

نیویارک تایمز: بیشتر درخواست‌های ویزای بشردوستانه افغان‌ها در امریکا رد شده است.

 نیویارک تایمز گزارش داده که درخواست اکثریت شهروندان افغانستان که متقاضیان ویزای بشردوستانه‌ امریکا بودند، رد شده است.

این رسانه‌ امریکایی با نشر گزارشی گفته که تعداد انگشت‌شماری از درخواست‌های ویزای بشردوستانه شهروندان افغانستان مورد بررسی قرار گرفته است.

نیویارک تایمز به نقل از شریف عزیزی، مترجم سابق نیروهای ویژه امریکایی نوشته است که درخواست پناهنده‌گی اعضای خانواده‌‌ او که از کابل فرار کرده‌ بودند، رد شده است.

شریف عزیزی که در حال حاضر در سن خوزه کالیفرنیا زنده‌گی می‌کند، به نیویارک تایمز گفته است: «تمام قول‌هایی که گرفته‌ام، به نظرم یک دروغ بزرگ است.»

به گزارش نیویارک تایمز، سازمان مهاجرت امریکا از جولای ۲۰۲۱ تا کنون ۴۳ هزار درخواست ویزای بشردوستانه دریافت کرده است.

به گفته این روزنامه، کمتر از ۲ هزار درخواست ویزای بشردوستانه بررسی شده است.

نیویارک تایمز تصریح کرده که تا ۱۱ فبروری حدود یک هزار و ۵۰۰ پرونده رد و ۱۷۰ درخواستی تأیید شده است.

رسانه‌های امریکایی در حالی از رد ویزای بشردوستانه شهروندان افغانستان سخن می‌زنند که هزاران شهروند دیگر که در روند تخلیه به کشورهای منطقه انتقال داده شده‌اند، در بی‌سرنوشتی به سر می‌برند.

گفتنی است که هزاران شهروند افغانستان که در روند تخلیه به ابوظبی، مرکز امارات متحده عربی منتقل شده‌اند، چندین شبانه روز است که دست به اعتراض زده‌ و خواهان تسریع روند بررسی پرونده‌های‌شان هستند.

شاهد

خبرگزاری #شاهد با دریافت جواز شماره ۴۶۳ وزارت اطلاعات و فرهنگ افغانستان در کنار دیگر رسانه های کشور با درک شرایط کنونی افغانستان، مصمم است پرچم #بیطرفی را بر دوش داشته باشد. ما بر این باور هستیم که #آگاهی از شرایط می‌تواند #آزادی را به دنبال داشته باشد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا