افغانستان

مهاجرت، فرانسه یک مرکز مخصوص برای رسیدگی به درخواست‌ افغان‌های در معرض خطر ایجاد می‌کند.

فرانسه تا چند ماه دیگر یک مرکز تخصصی را برای کمک به بررسی درخواست پناهجویان افغانستان که در معرض خطر هستند، ایجاد می‌کند.

وزارت خارجه فرانسه در بیانیه‌‌ای می‌گوید که این مرکز برای ارایه پشتیبانی برای کنسولگری‌هایی ایجاد خواهد شد که بیشترین تعداد درخواست را دریافت می‌کنند.

وزارت خارجه فرانسه می‌گوید که اکثر درخواست‌های پناهندگی را در اسلام‌آباد و تهران دریافت می‌کند و برای رسیدگی سریع‌تر تعداد پرسنل این دو سفارت را افزایش داده است.

مطابق با شرایط مد نظر فرانسه برای پذیرش شهروندان افغانستان در معرض خطر، خبرنگاران به صورت ویژه و همچنین زنان در اولویت قرار دارند.

وزارت خارجه فرانسه در بیانیه خود با تاکید بر آزادی بیان گفته است که این کشور به حمایت از همه کسانی که برای ارائه اطلاعات رایگان، قابل اعتماد و با کیفیت در سراسر جهان تلاش می کنند، ادامه خواهد داد.

شاهد

خبرگزاری #شاهد با دریافت جواز شماره ۴۶۳ وزارت اطلاعات و فرهنگ افغانستان در کنار دیگر رسانه های کشور با درک شرایط کنونی افغانستان، مصمم است پرچم #بیطرفی را بر دوش داشته باشد. ما بر این باور هستیم که #آگاهی از شرایط می‌تواند #آزادی را به دنبال داشته باشد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا