افغانستان

زمین لرزه در افغانستان و پاکستان، تاکنون دستکم ۱۱ نفر کشته و بیش از ۱۰۰ زخمی گزارش شده است.

در زلزله روز سه‌شنبه که بخش‌هایی از افغانستان، پاکستان و هند را تکان داد، حداقل ۱۱ نفر کشته شده و بیش از صد نفر زخم برداشته‌اند.

تا حال بیشترین تلفات از خیبر پختونخوا در پاکستان گزارش شده است. در مورد تلفات در افغانستان، تا حال مرگ دستکم ۲ نفر و جراحت ۲۰ تن تایید شده است.

بلال کریمی، معاون سخنگوی طالبان در توییتر نوشت که تا حال دو کشته و ۲۰ زخمی به مراکز صحی آورده شده‌اند. او اما توضیح نداد که تلفات در کدام ولایت افغانستان ثبت شده است.

رسانه‌های پاکستانی از کشته شدن ۹ نفر و زخمی‌شدن بیش از ۱۰۰ نفر در منطقه سوات در ایالت خیبر پختونخواه خبر دادند. بلال فیضی، سخنگوی خدمات اضطراری پاکستان به اسوشیتدپرس گفت که علت کشته شدن ۹ نفر پایین آمدن سقف خانه‌ها در سوات است.

لغزش سنگ‌ از کوه‌ها باعث بندش راه در برخی از مناطق پاکستان شده است.

به علت محدودیت‌ها و سانسور رسانه‌ها در افغانستان، آمار دقیقی از تلفات و خسارات در افغانستان در دست نیست.

بر اساس اعلام مرکز لرزه نگاری امریکا، زمین‌لرزه‌ای به بزرگی ۶.۵ شامگاه سه‌شنبه شمال افغانستان را لرزاند و تکان شدیدی را در سراسر این کشور و بخش‌های شمال پاکستان ایجاد کرد.

این زمین‌لرزه در عمق ۱۸۰ کیلومتری و مرکز آن در رشته کوه‌های هندوکش در نزدیکی بدخشان بوده است.

شاهد

خبرگزاری #شاهد با دریافت جواز شماره ۴۶۳ وزارت اطلاعات و فرهنگ افغانستان در کنار دیگر رسانه های کشور با درک شرایط کنونی افغانستان، مصمم است پرچم #بیطرفی را بر دوش داشته باشد. ما بر این باور هستیم که #آگاهی از شرایط می‌تواند #آزادی را به دنبال داشته باشد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا