افغانستان

سفیر پاکستان پیش از عید فطر به کابل بر‌می‌گردد.

منابع متعدد رسمی می‌گویند که پاکستان تصمیم گرفته است که سفیر خود را در جریان هفتهٔ جاری دوباره به افغانستان بفرستد.

پس از حملهٔ ناکام گروه داعش به جان سفیر پاکستان مقیم کابل، وزارت خارجهٔ پاکستان سفیر خود را از افغانستان فرا خواند.

یک مقام دولتی پاکستانی امروز ۱۶ اپریل (۲۷ حمل) به صدای امریکا گفت که این تصمیم در پی مکالمهٔ تلیفونی دیشب میان بلاول بوتو زرداری، وزیر خارجهٔ پاکستان، و امیر خان متقی، سرپرست وزارت خارجهٔ حکومت طالبان، اتخاذ شد.

او به شرط عدم ذکر نامش در گزارش افزود: “قرار است سفیر پیش از مراسم عید فطر به کابل برسد.”

پاکستان و افغانستان دیروز با نشر اعلامیه‌هایی تماس میان مقامات دو کشور را تایید کردند، اما در مورد برگشت سفیر پاکستان به کابل چیزی نگفتند.

وزارت خارجهٔ حکومت طالبان با نشر اعلامیه‌ای گفته است که هر دو جانب روی موضوعات مشترک سیاسی، اقتصادی، تجارتی و ترانزیتی بحث کردند.

دفتر وزیر خارجهٔ پاکستان نیز گفته است که موضوعات مرتبط به علایق مشترک میان دو طرف به بحث گرفته شد،‌ اما در این خصوص معلومات بیشتر ارایه نکرده است.

عبدالرحمان نظامانی، شارژدافیر پاکستان در افغانستان، در ماه دسمبر سال گذشته از یک حمله بر سفارت این کشور در کابل جان سالم بدر برد.

شاهد

خبرگزاری #شاهد با دریافت جواز شماره ۴۶۳ وزارت اطلاعات و فرهنگ افغانستان در کنار دیگر رسانه های کشور با درک شرایط کنونی افغانستان، مصمم است پرچم #بیطرفی را بر دوش داشته باشد. ما بر این باور هستیم که #آگاهی از شرایط می‌تواند #آزادی را به دنبال داشته باشد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا