افغانستان

طالبان درگیری درون‌گروهی‌شان را در پنجشیر تایید کردند.

مسوولان محلی طالبان وقوع درگیری مسلحانه میان رییس دادگاه مرافعه و اعضای کمیسیون نظامی سمع شکایات طالبان در ولایت پنجشیر را تایید کرده‌اند.

نصرالله ملک‌زاده، رییس اطلاعات و فرهنگ طالبان در پنجشیر، روز یک‌شنبه، ۱۳ حمل، گفته است که در اثر این درگیری عبدالله سدید، رییس دادگاه مرافعه طالبان در این ولایت و یک محافظش زخمی شده‌اند.

او تصریح کرده است: «شب گذشته میان اعضای کمیسیون سمع شکایات و محافظین محکمه ولایت پنجشیر به اثر بررسی و جمع‌آوری تلفن‌های هوشمند، یک سوءتفاهم رخ داده است که منجر به شلیک‌های پراکنده شده و در نتیجه یک محافظ محکمه زخمی و رییس محکمه مرافعه زخم سطحی برداشته است.»

منابع محلی اما می‌گویند که در پی این رویداد هفت تن از اعضای طالبان زخمی شده‌اند.

زخمیان ناشی از این درگیری در حال حاضر در شفاخانه ایمرجنسی پنجشیر تحت مداوا قرار دارند.

گفتنی ‌است که شنبه‌شب، ۱۲ حمل، میان طالبان بومی و اعضای پشتون‌تبار این گروه در ولایت پنجشیر درگیری مسلحانه صورت گرفت.

بربنیاد گزارش‌ها، این درگیری زمانی آغاز شد که اعضای کمیسیون نظامی سمع شکایات طالبان می‌خواستند ریاست محکمه این گروه را به‌دلیل نگهداری تلفن‌های هوشمند بازرسی کنند، اما محافظان رییس دادگاه طالبان مانع آن‌ها شدند و با مخالفت مولوی عبدالله روبه‌رو شدند. عبدالله سدید از منطقه خینج ولسوالی حصه اول پنجشیر است.

به گفته منابع، این درگیری حوالی ساعت ۱۰:۰۰ دوشنبه‌شب، ۱۲ حمل، میان آنان آغاز و برای سه ساعت ادامه پیدا کرد.

پیش از این نیز، درگیری خودی میان طالبان در ولایت‌های مختلف کشور رخ داده بود.

در آخرین مورد در اثر درگیری درون‌گروهی طالبان، دست راست ندامحمد ندیم، سرپرست وزارت تحصیلات عالی طالبان، کسر کرده بود.

شاهد

خبرگزاری #شاهد با دریافت جواز شماره ۴۶۳ وزارت اطلاعات و فرهنگ افغانستان در کنار دیگر رسانه های کشور با درک شرایط کنونی افغانستان، مصمم است پرچم #بیطرفی را بر دوش داشته باشد. ما بر این باور هستیم که #آگاهی از شرایط می‌تواند #آزادی را به دنبال داشته باشد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا