افغانستان

حمله هواپیمای بی‌سرنشین در خوست؛ ۲ کودک کشته و ۳ تن دیگر زخمی شدند

منابع محلی در ولایت خوست می‌گویند که در پی حمله هواپیمای بی‌سرنشین ناشناس در این ولایت، ۲ کودک کشته شده و ۳ تن دیگر به‌شمول یک کودک زخمی شده‌اند.

به گفته منابع معتبر محلی، این حمله ساعت ۴:۰۰ بامداد روز سه شنبه، ۲۶ ثور، در روستای بهرام‌خیل ولسوالی مندوزی خوست صورت گرفته است.

گفته می‌شود که در این حمله منزل مسکونی یک پناه‌جوی وزیرستان پاکستان به‌نام مفتی فاروق، آماج قرار گرفته و در نتیجه آن ۲ دختر خوردسالش کشته شده‌اند و خودش با خانم و یک پسر خوردسالش زخمی شده است.

مفتی فاروق، امام یکی از مسجد‌های روستای بهرام‌خیل است و از ۸ سال به‌ این‌سو در این روستا زنده‌گی می‌کند.

تا کنون معلوم نیست که این هواپیما مربوط به کدام کشور بوده و به چه دلیل این منزل مسکونی را مورد حمله قرار داده است.

طالبان در خوست هنوز در این مورد چیزی نگفته‌اند.

حمله هواپیماهای بی‌سرنشین در خوست بی‌پیشینه نیست. سال پار در نتیجه حمله یک هواپیمای بی‌سرنشین پاکستانی در ولسوالی اسپیره این ولایت، ۲۰ غیرنظامی کشته و زخمی شدند.

در ماه مارچ سال روان میلادی نیز در حمله دیگر هواپیماهای بی‌سرنشین در مربوطات حوزه اول امنیتی شهر خوست بر یک هوتل، ۴ فرمانده تحریک طالبان پاکستانی (تی‌تی‌پی‌) کشته‌ شدند. رسانه‎‌های پاکستانی وقوع حمله و کشته شدن فرماند‌هان تی‌تی‌پی را گزارش کرده بودند.

شاهد

خبرگزاری #شاهد با دریافت جواز شماره ۴۶۳ وزارت اطلاعات و فرهنگ افغانستان در کنار دیگر رسانه های کشور با درک شرایط کنونی افغانستان، مصمم است پرچم #بیطرفی را بر دوش داشته باشد. ما بر این باور هستیم که #آگاهی از شرایط می‌تواند #آزادی را به دنبال داشته باشد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا