افغانستان

کاروان تانک‌های طالبان از هرات به سمت مرز ایران در اسلام‌قلعه حرکت کرده است.

در پی تنش لفظی میان جمهوری اسلامی و طالبان در اسلام‌قلعه، نیروهای این گروه با تجهیزات سنگین نظامی در مرز ایران مستقر شده‌اند.

ویدیوهایی رسیده به افغانستان اینترنشنال نشان می‌دهد که کاروانی از تانک‌های طالبان از هرات به سوی مرز ایران در حرکت است.

منابع محلی می‌گویند که تنش تازه میان دو طرف پس از آن آغاز شد که طالبان در نقطه صفری مانع ساخت جاده و نصب سیم خاردار از سوی مرزبانان جمهوری اسلامی شدند.

تصاویری دریافت شده نشان می‌دهد افراد طالبان از قول‌اردوی ۲۰۷ الفاروق هرات با تجهیزات پیشرفته نظامی به سمت اسلام‌قلعه حرکت می‌کنند.

منابع گفتند که نیروهای مرزی طالبان و مرزبانان جمهوری اسلامی روز سه شنبه (نهم جوزا) در مرز اسلام‌قلعه وارد تنش لفظی شدند.

در پی نشر گزارش اعزام نیروهای طالبان به اسلام‌قلعه، رسانه‌های جمهوری اسلامی ایران سه‌شنبه‌شب نوشتند که اوضاع در مرز اسلام‌قلعه آرام است.

خبرگزاری تسنیم، وابسته به سپاه پاسداران، هرگونه تنش میان طالبان و مرزبانان جمهوری اسلامی را در این منطقه مرزی تکذیب کرد.

سه‌شنبه‌شب نهم جوزا، گزارش‌هایی نشر شد که تاجران موترهای نفتی و باربری را از گمرک اسلام‌قلعه و همچنین از دوغارون تخلیه کرده‌اند.

با این حال، مقامات طالبان به صورت رسمی در مورد اعزام نیرو به مرز اسلام‌قلعه اظهار نظر نکرده‌اند.

تنش در مرز اسلام‌قلعه در حال رخ می‌دهد که طالبان و مرزبانان جمهوری اسلامی اخیراً در نیمروز درگیر شدند.

 

شاهد

خبرگزاری #شاهد با دریافت جواز شماره ۴۶۳ وزارت اطلاعات و فرهنگ افغانستان در کنار دیگر رسانه های کشور با درک شرایط کنونی افغانستان، مصمم است پرچم #بیطرفی را بر دوش داشته باشد. ما بر این باور هستیم که #آگاهی از شرایط می‌تواند #آزادی را به دنبال داشته باشد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا